'Karanlıklar prensesi'nin konseri eylüle kaldı

'Karanlıklar prensesi'nin konseri eylüle kaldı
'Karanlıklar prensesi'nin konseri eylüle kaldı
Sadece Youtube'ta 45 milyondan fazla izlenen 2011 tarihli 'Video Games' şarkısıyla herkesi kendine hayran bırakan Amerikalı indie pop yıldızı Lana Del Rey'in İstanbul konseri 20 Eylül'e ertelendi.

Gezi direnişi Lana Del Rey konserini de vurdu! Amerikalı indie pop yıldızı Lana Del Rey’in 7 Temmuz’daki İstanbul konseri eylül ayına ertelendi. Unilife ve Uru Group’un organizasyonuyla İstanbul’a gelecek Lana Del Rey, 20 Eylül Cuma akşamı Maçka KüçükÇiftlik Park’ta sahneye çıkacak.
Kendi deyimiyle ‘karanlık aşk hikayeleri’ anlattığı şarkı sözleri kadar sesiyle de dinleyenleri kendine hayran bırakan Lena Del Rey’in bağımlılık yaratan ‘Born to Die’ albümü, 2012’nin en çok satan ve en çok ödül alan albümlerinden biri olmuştu. 1950’lere ve 60’lara olan hayranlığını müziğine yansıtan Amerikalı şarkıcı, 1986 New York City doğumlu. Asıl adı Elizabeth Woolridge olan şarkıcı, ilk olarak 18 yaşında New York’taki klüplerde şarkı söylemeye başladı. 20 yaşında 5 Points Records ile ilk anlaşmasını yaptı ve Haziran 2010 tarihinde Lana Del Ray A.K.A. Lizzy Grant isimli albümünü yayınladı. Daha sonra Interscope, Polydor ve Stranger Records ile anlaşma imzaladı ve ilk debut single’ı ‘Video Games’i yönetmenliğini yine kendi üstlendiği bir müzik videosu ile YouTube’da yayınladı. Şarkı ve klibin internette çok beğenilmesi üzerine ikinci stüdyo albümü olan ‘Born To Die’ı Ocak 2012 tarihinde yayınladı. Albüm dünya genelinde 2.8 kopya sattı ve 2012’nin en çok satılan albümleri arasında yer edinmeyi başardı. ‘Video Games’ şarkısı ise sadece Youtube’da 45 milyondan fazla ‘tık’ aldı.