Karaya vuran köpek balığına yardım etmek için seferber oldular

Karaya vuran köpek balığına yardım etmek için seferber oldular
Karaya vuran köpek balığına yardım etmek için seferber oldular
Cape Cod'da kıyıya vuran köpek balığı önce sahildekileri korkuttuysa da onu can çekişirken görenler, kurtarmak için seferber oldular. Köpek balığını suya döndürmek için pek çok farklı şey deneyen yetkililerin yaptıkları an an kaydedildi.

RADİKAL- Geçtiğimiz hafta Chatham, Massachusetts’teki sahile yüzmeye gidenler bir köpek balığının karaya vurmasıyla panik dolu anlar yaşadı. Buzfeed’in haberine göre öğlen saat 13:30 civarında durumu haber vermek için yetkilileri arayan kişiler, su çekilmeden hemen önce köpek balığının sahildeki martıları avlamaya çalıştığını söylediler.

Sahildeki yetkili Stuart Smith Buzfeed’e yaptığı açıklamada aynı sahilde yunuslara ve balinalara daha önce yardım ettiklerini fakat ilk kez bir köpek balığıyla karşılaştığını söyledi.

Can çekişen köpek balığını ıslak tutabilmek için önce üstüne kovalarla su döken yetkililer, daha sonra onu suyun içine döndürebilmek için kuyruk tarafından bir halat bağlayarak, suya doğru çekmeyi denediler. Tüm bunlar olurken sahildekilerde olanı biteni film izler gibi izledi.

Geçtiğimiz haftalarda meydana gelen pek çok köpek balığı saldırısından sonra, Smith can çekişen bu hayvanı kurtarıp kurtarmama konusunda tereddüt ettiklerini söyledi.

Fakat bu tür köpek balıkları nesilleri tükendiği için koruma altına alındıklarından, yetkililer hayvanı yaşatabilmek için ellerinden geleni yaptı.

Oldukça uzun süren çeşitli denemelerden sonra, köpek balığı kurtarıldı ve okyanus açıklarına döndü.


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  film

  ,

  dolu

  ,

  koruma