Karşınızda 43.43 santim boyla dünyanın en uzun evcil kedisi!

Karşınızda 43.43 santim boyla dünyanın en uzun evcil kedisi!
Karşınızda 43.43 santim boyla dünyanın en uzun evcil kedisi!

18 aylık Scarlett?s Magic?in ilk rekoru onaylandı, şimdi de ?Burnunun ucundan kuyruk ucuna en uzun evcil kedi? unvanını almak için sıra bekliyor.

LONDRA - Bej rengi tüyleri ve siyah benekleriyle, Savannah türü bir kedi olan Scarlett’s Magic, omuzdan ayakucuna tam 43.43 santimetrelik boyuyla, omuzdan topuğa ‘Dünyanın en uzun evcil kedisi’ unvanını patilerinde tutuyor... Scarlett’s Magic’in rekor uzunluğu Guinness tarafından da onaylandı. Magic şimdi de ‘Burnunun ucundan kuyruk ucuna en uzun evcil kedi’ unvanını almak için sırasını beklemekte... 18 aylık kedinin sahibi Kim Draper, “Çok heyecanlıyız” diyor, kedisiyle birlikte gururla poz verirken. Bir Savannah üreticisi olan Draper’ın ABD’nin California kentinde eşi Lee ile birlikte işlettikleri bir de kedi mağazaları var. Savannah’larınbir ailenin sahip olabileceği en zeki, sevgi dolu ve güzel hayvan türü olduğunu söyleyen Kim Draper, asil görünümü ve öğrenme kabiliyeti sayesinde bu türün gittikçe daha popüler olduğunu anlatıyor. 

Gerçek ‘evcil’ hayvan
“Çok aktif hayvanlar, oyun oynamayı seviyor, sahipleri ve ailelerinin yanında bulunmaktan mutlu oluyorlar” diyen Draper, bu türün gerçekten ‘evcil’ bir hayvan isteyen insanlara çok uygun olduğu kanısında. Uzun, ince yapılı ve esnek olan Savannah türü kedilerin kemik yapısı da iyi gelişmiş oluyor. Kaslı bir vücuu ve güçlü çene
yapısı olan Savannah kedilerinin göz renkleri de yeşil, sarı, altın veya karamel kahve gibi canlı renklerde olabiliyor. (The Daily Mail)