Kaslı vücutlar out, göbekli baba vücudu in!

Kaslı vücutlar out, göbekli baba vücudu in!
Kaslı vücutlar out, göbekli baba vücudu in!
Sosyal medyada erkekler arasında yeni moda: Kaslı vücutları terk edip babaların göbekli, yağlı görünümlerine dönüş! 'Dad Bod' (Babamın vücudu) adlı akımın başını Leonardo DiCaprio, Ben Affleck gibi yıldızlar çekiyor.

Dünyaca ünlü Hollywood yıldızları Leonardo DiCaprio, Jason Segel ve Ben Affleck'in başını çektiği 'Dad Bod' (babamın vücudu) adlı erkek spor bakımı Avrupa ’da da hızla yayılmaya başladı. Özellikle sosyal medyada büyük ilgi gören ve bu akıma destek veren erkekler "Artık kaslı vücut istemiyoruz, doğal ancak bakımlı vücuttan yanayız" sözleriyle Hollywood yıldızlarına destek vermeye başladılar. Sosyal medyada 'Dad Body Movement' babamın vücudu akımını da kuran erkeler buraya çektikleri az göbekli fotoğraflarla yorum yapmaya başladılar.
'Dad Bod' akımına çok sayıda kadın da sosyal medyada görüş belirtmeye başladı. Kadınlar 'Real Man' başlıkları ile Leonardo DiCaprio ve Real Madrid'li futbolcu Cristiano Ronaldo'nun vücudunu yan yana getirerek hangisinin daha sağlıklı erkek modeli olduğunu sorgulamaya başladılar. Sağlık uzmanları ise sağlıklı bir vücuda sahip olabilmek için doğal beslenme ve spor yapmanın yeterli olacağını savunarak aşırı kaslı vücutlardan erkeklerin kaçınmalarını istediler. (DHA)