Kate Middleton da telekulak kurbanı

Kate Middleton da telekulak kurbanı
Kate Middleton da telekulak kurbanı

Cambridge Dükü Prens William'ın eşi Kate Middleton'ın telefon konuşmalarının dinlendiği ortaya çıktı.

Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın sesli mesajları dinlenmiş.

İngiltere 'de devam eden telekulak davasında, Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın telefonuna bırakılan sesli mesajların dinlendiği ortaya çıktı. Londra'daki Old Bailey Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada bugün , telekulak skandalının ardından kapatılan News of the World gazetesinin dinlediği sesli mesajların deşifre metinleri okundu.

Mesajlarda, İngiltere kraliyet tahtının ikinci sıradaki varisi Cambridge Dükü William'ın o dönemde kız arkadaşı olan Kate Middleton'a 'bebeğim' diye hitap ettiği, 2006 tarihli bir diğer mesajında ise askeri eğitimde neredeyse vurulacağını söylediği bildirildi.

Duruşmada ayrıca, Cambridge Dükü William olduğu tahmin edilen bir kişinin erkek kardeşi Prens Harry'nin cep telefonuna o dönemdeki kız arkadaşı Chelsey Davey'nin sesini taklit ederek mesaj bıraktığı ve 'şişko, kızıl saç' gibi ifadeler kullandığı kaydedildi.

İngiltere'de basın etiğinin sorgulanmasına ve soruşturmaya neden olan, kapatılan News of the World gazetesinin eski çalışanlarının sorgulanmasına ekim ayında başlanmıştı.

Avustralyalı medya patronu Rupert Murdoch'ın sahibi olduğu gazetenin bazı çalışanları, sansasyonel haberler için telefonlara bırakılan sesli mesajları izinsiz dinlemekten ve görevlerini kötüye kullanmaktan suçlanıyor. Davanın gelecek yıl bahar aylarına kadar sürmesi bekleniyor.