Katolik dünyasında Peder Cutie şoku

Katolik dünyasında Peder Cutie şoku
Katolik dünyasında Peder Cutie şoku
Bekarlık yemini eden ABD'nin popüler rahibi Peder Alberto Cutie, bikinili bir genç kızla yakalandı. Katolik dünyası skandalla sarsıldıMİAMİ - ABD’nin popüler rahiplerinden birinin plajda bikinili bir genç kızla paparazzilerce çekilen fotoğrafları, Katolik camiasında skandala neden oldu.
Peder Alberto Cutie’nin ABD’nin Miami kentinin en ünlü plajlarından birinde bikinili genç kızla sarmaş dolaş fotoğrafları, İspanyol TVNotas dergisi tarafından yayımlanırken, durumu yalanlamayan Peder Cutie, bir özür mektubu yayımladı ve Tanrı’ya bağlılığının devam ettiğini söyledi.
Bununla birlikte Peder Cutie’nin Miami piskoposluğu tarafından çağrıldığı, bundan böyle San Francisco’daki kilisede ayin yönetemeyeceğinin kendisine bildirildiği kaydedildi.
Peder Cutie, bekarlık yemini ettiğini söyleyen Miami Piskoposu John Favalora da, "Tanrının yardımıyla bütün rahiplerin ettikleri yemini tutmaları gerektiğini" kaydetti.
Pederin açık saçık görüntülerinin de bulunduğu bir video kasetin olduğu, yerel televizyon kanallarının, kaset için binlerce dolar teklif edildiği belirtiliyor.  Porto Ricolu anne-babadan dünyaya gelen medyatik Peder, din adamlarına bekarlığın dayatılmasını açıkça eleştirmesiyle de tanınıyor.  (aa)