Kayak yaparken düştü, 'bir şeyi yoktu' ama iki günde öldü

Kayak yaparken düştü, 'bir şeyi yoktu' ama iki günde öldü
Kayak yaparken düştü, 'bir şeyi yoktu' ama iki günde öldü

Ünlü aktör Liam Neeson?ın eşi ve iki çocuk annesi olan Richardson, 45 yaşındaydı. FOTOĞRAF: AFP

MONTREAL - Kanada’da kayak yaparken düştükten sonra hastaneye kaldırılan İngiliz oyuncu Natasha Richardson, önceki gece hayatını kaybetti. Richardson’ın eşi, ünlü aktör Liam Neeson, çocukları ve tüm aile büyük şok yaşıyor. 45 yaşındaki Richardson, pazartesi günü kayak dersi alırken düşüp başından yaralanmıştı.
Merkeze doktor gönderen ilkyardım şirketi yöneticisi Yves Coderre, Richardson düştükten sonra kendilerinden ambulans istendiğini, ancak ekip alana gittiğinde kendilerine ihtiyaç kalmadığının söylendiğini belirtiyor. Ambulansı kimin geri gönderdiğiyse bilinmiyor. Coderre, daha sonra Richardson’ın kaldığı beş yıldızlı otele başka bir ambulans çağırıldığını, o esnada bilinci açık olan Richardson’ın kendini iyi hissetmediği için hastaneye kaldırıldığını anlatıyor.

Bunun adı ‘Konuş ve Öl’ sendromu
Kayak merkezi de düşme sonrası Richardson’ın yaralanmış görünmediğini açıkladı. Buna rağmen eğitmen ve kayak devriyesi Richardson’a otele kadar eşlik edip doktora görünmesi tavsiyesinde bulunmuş. Uzmanlar, Richardson’ın ölüm sebebinin ‘Talk and Die’ (Konuş ve Öl) sendromu olduğunu tahmin ediyor. Nadir görülen bir durum olan bu sendromda, kafaya alınan darbe, etkisini yavaş yavaş gösteriyor ve erken fark edilmezse ölümcül olabiliyor.
1963’te Londra’da dünyaya gelen Richardson’ın oyunculuk yeteneği sadece aktris annesi Vanessa Redgrave ve yönetmen babası Tony Richardson’dan değil, büyükbabası ve büyükannesi Michael Redgrave-Rachel Kempson, teyzesi Lynn Redgrave ve dayısı Corin Redgrave’den geliyordu. Richardson, 1998’de ‘Cabaret’ müzikalindeki rolüyle Tony ödülü almıştı. (ap)