'Kayboldum' mesajı geç görülünce donarak öldü!

'Kayboldum' mesajı geç görülünce donarak öldü!
'Kayboldum' mesajı geç görülünce donarak öldü!

Ward, Doğa Bilimleri ikinci sınıf öğrencisiydi.

LONDRA - Rachel Ward adlı İngiliz öğrenci Fransa’da bulunan Val d’Isere adlı kayak merkezinde düzenlenen kayak partisi sırasında kaybolup nehre düştü ve hayatını kaybetti. Donarak ölen genç öğrencinin yardım çığlıklarını duymayan arkadaşlarıysa ölmek üzere olan birine yardım etmedikleri için ceza alacak.
En yakın arkadaşına, ‘kayboldum’ diye mesaj atan Ward’ın mesajını anında kurtarma yetkililerine bildirmesi gereken arkadaşı bunu yapmayınca ölüme sebebiyet vermekten tutuklandı. Fransa yasalarına göre beş yıla kadar ceza alması gereken arkadaşı, Ward’ı mesaj geldikten 10 dakika sonra aradığını ancak arkadaşının cevap vermediğini söyledi. Mesaj gönderilen gencin, eğlenmeye devam ettiği ve barda görüldüğü yönünde iddiaları değerlendiren polis, mesaj gönderilen telefondan herhangi bir kurtarma ekibinin aranmadığını tespit etti. Ward’ın cesediyse mesajın gönderilmesinden dokuz buçuk saat sonra iki işçi tarafından bir nehir kenarında bulundu.
Rachel Ward İngiltere’deki Durham Üniversitesi’nde Doğa Bilimleri bölümü ikinci sınıf öğrencisiydi ve Fransa’ya Collingwood Üniversitesi kayak klübündeki arkadaşlarıyla tatil yapmak için gelmişti. Arkadaşları ucuz içki satan organizasyon şirketini suçlayarak, Ward’ın içtiği biranın hipotermi (vücut ısısının aniden düşmesi) ye sebep olup genç öğrenciyi öldürdüğünü düşünüyor. (The Daily Mail)