Kayıp çocuk yatağın altından çıktı

Kayıp çocuk yatağın altından çıktı
Kayıp çocuk yatağın altından çıktı

Beş gün boyunca yatağın altında yaşadığı anlaşılan bebeğin sağlık durumu iyi. Polisler ve komşular bebeği sokaklarda aramıştı.

Kayboldu sanılan bebek yatağın altından çıktı. Bakıcı suçu anneye, anne bakıcıya atıyor

FLORİDA - Florida’da beş gündür aranan yedi aylık bebek, bakıcısının yatağının altında bulundu. Bebeğin annesi Chrystina Lynn Mercer tarafından bakıcısı Susan Elizabeth Baker’a verildikten on saat sonra kaybolduğu bildirilen bebek, yüzlerce kişinin şehrin birçok yerini günlerce aramasının ardından bakıcısının yatağının altında bulundu. Bakıcısının yatağının altında canlı olarak bulunan Shannon Deddrick adlı bebek, bulunduğunda sesinin duyulmaması için sarmalanmış ve kirli bebek bezlerinin kokusunun hissedilmemesi için üzerine karbonat atılmış bir haldeydi. Bakıcı Baker, amacının bebeğin önünde uyuşturucu kullanıp bebeği korkuttuğunu iddia ettiği ailesinden korumak olduğunu öne sürdü. Bakıcının 20 yıl önce de Güney Carolina’da başka bir kayıp çocuk olayıyla ilgili olduğu ortaya çıktı. Susan Baker’ın eşinin eski karsından olan üvey oğlu Paul Leonard Baker, 1987 yılında 3 yaşındayken kaybolmuş ve tüm aramalara rağmen bulunamamıştı. Aile 2000 yılında olayla ilgilerinin olduğu gerekçesiyle polis raporlarında suçlansa da mahkemede jüri heyeti tarafından suçlanmamış ve çocuk bulunamamıştı.
Kayıp Paul’un büyükannesi, hâlâ torununun ölümünden Susan Baker’ı sorumlu tutuyor ve torununa ölü ya da diri kavuşmayı ümit ediyor. Bakıcının vakaları bunlarla da sınırlı değil. Kadın, üvey kızını 6 yaşındayken dövdüğü gerekçesiyle 10 yıl hapse mahkum edilmiş ancak 80 günden sonra serbest bırakılmıştı. (ap)