'Kazazede' Tiger Woods konuştu

Golf efsanesi Tiger Woods, Cadillac Escalade marka otomobiliyle evinin önünde cuma günü geçirdiği esrarengiz kazadan sonra ilk kez konuştu: "Hepsi benim hatamdı."

En çok kazanan sporculardan Woods’un, eşiyle kavgalarının ardından golf sopasıyla camları parçalaması nedeniyle kaza yaptığı ileri sürülüyordu. İddialara göre olay gecesi Woods’un İsveçli eski model eşi Elin Nordegren, ünlü golfçünün 34 yaşındaki Rachel Uchitel’le ilişki yaşadığı söylentilerini gündeme getirdi, çift kavga etmeye başladı.
TMZ haber sitesinin duyurduğuna göre kavganın sonunda 29 yaşındaki Nordegren, ünlü gofçünün yüzünü tırnaklarıyla kanattı ve evden arabayla uzaklaşmaya çalışan kocasının arabasına golf sopasıyla saldırdı. Kendi internet sitesinde açıklama yapan golfçü, kazadan kendisinin sorumlu olduğunu, camı kıran Elin’in bu hareketi onu kazadan kurtarmak için yaptığını dile getiriyor. Tiger Woods iddialara şu sözlerle yanıt verdi: “Bu özel bir mesele ve öyle kalmasını istiyorum. Kötü niyetli söylentiler sorumluluktan yoksun kişilerin eseri. Eşim beni yaralı görünce cesur davrandı. Yardım eden ilk kişi oldu. Diğer ayrıntıların gerçeklerle ilgisi yoktur.”
Polis, Woods’un, kullandığı araçla yangın musluğuna, ağaca ve yangın söndürücüye çarptığını, karısının gürültüyü duyarak geldiğini ve camı golf sopasıyla kırarak kocasının kurtulmasına yardımcı olduğunu açıklamıştı. Woods ve eşi Nordegren polise olayla ilgili bilgi vermekten kaçınıyor.
Hostes Rachel Uchitel ise iddiaları kabul etmiyor. 11 Eylül saldırılarında nişanlısını kaybeden Uchitel, ünlülerin avukatı Gloria Allred’le bir araya gelmek için Los Angeles’a uçtu. (The Daily Mail, The Sun)