Keira Knightley'in reklamı çocuklara yasak

Keira Knightley'in reklamı çocuklara yasak
Keira Knightley'in reklamı çocuklara yasak
İngiliz oyuncunun rol aldığı parfüm reklamına, müstehcen içerik barındırdığı gerekçesiyle yayın sınırlaması getirildi.

Ünlü İngiliz oyuncu Keira Knightley’nin oynadığı Chanel parfüm reklamı, müstehcen içerik barındırdığı gerçekçesiyle çocukların izlediği program ve filmlere yakın saatte yayımlanmayacak. İki bölümden oluşan reklam, Knightley’nin yatakta omuzlarının çıplak olduğu bir görüntüyle açılıyor. Reklamda daha sonra Knightley, bir fotoğraf çekimi sırasında sırtı ve daha sonra yine omuzları açık şekilde görülüyor, oyuncu bu esnada fotoğrafçı ile flört ediyor, finalde ise camdan ‘tüyüyor’. Reklam denetleme kurulu tarafından alınan yasaklama kararın ardından Chanel cinsel içerikli olmadığını söylediği reklamın oyunbaz bir kadının duygusal görüntülerini içerdiğini söyledi. “Coco Chanel kadınları güçlü ve bağımsızdır. Reklamdaki karaketr de ruhunu yansıtmaya çalışıyordu” diyen Chanel, kararın kendilerini çok şaşırttığını da ekledi.

Bir çocuk filmi olan ‘Buz Devri 2’nin gösterimi sırasında yayımlanan reklam, birçok ebeveynden çocukların izleyebileceği içerik olmadığı konusunda şikayet almıştı.

Söz konusu yasak, geçen hafta TRT'nin '3.10 Yuma Treni' adlı filmde kadın oyuncunun çıplak omzunu buzlamasını da hatırlattı. TRT ayrıca oyuncu Ayça Varlıer'i katılacağı bir program öncesinde, giyeceği kıyafetle ilgili uyarmıştı.