Kemal Sunal'ın sansürlenen 1 Mayıs sahnesi

Kemal Sunal'ın sansürlenen 1 Mayıs sahnesi
Kemal Sunal'ın sansürlenen 1 Mayıs sahnesi
1978 tarihli ve başrollerinde Kemal Sunal, Ali Şen, Sami Hazinses ve Meral Orhonsay gibi isimlerin paylaştığı Köşeyi Dönen Adam'ın final sahnesi kendinden çok söz ettirmişti. İşte o sahne...

1978 tarihli ve başrollerinde Kemal Sunal, Ali Şen, Sami Hazinses ve Meral Orhonsay gibi isimlerin paylaştığı Köşeyi Dönen Adam’ın final sahnesi kendinden çok söz ettirmişti. İşte o sahne...

Sürekli zengin olma hayalini kuran Adem’e (Kemal Sunal) Amerika ’daki amcasından bir eşek miras kalır ve film boyunca Adem’in uydurduğu bir yalanla bu eşeğin karnındaki elmas aranır.

İşte 1978 yapımı olan, yönetmenliğini Atıf Yılmaz’ın üstlendiği filmin sonu sansürlenerek bir çok kez televizyonlarda o şekilde gösterildi.

Özellikle, aslında siyasi bir içeriği olan filmin final sahnesi; televizyonlarda ve filmin piyasada satılan CD’lerinde yer almadı. İşte o final sahnesinde Kemal Sunal, 1 Mayıs mitingine katılıyordu. Finalde Kemal Sunal, tüm kuponları yırtıp atıyor, ve can alıcı soruyu soruyor; "Ne Yapmalı ?" Cevabı da hemen arkasından geliyor.