Kendi evinde sigara içemeyecek!

Kendi evinde sigara içemeyecek!
Kendi evinde sigara içemeyecek!
ABD'de bir mahkeme, komşuların duman ve koku şikâyeti üzerine, Edwin Gray'in sahibi olduğu ve yıllardır yaşadığı evde sigara içmesini yasakladı.

Temyiz mahkemesi, Edwin Gray ve ailesinin Washington kentindeki evlerinde geçici olarak sigara içemeyecekleri yönünde tedbir kararı verdi. BBC Türkçe'nin haberine göre davayı açan komşular, bodrum katındaki bir delikten evlerine sigara dumanının girdiğini ve dumanın kendilerine zarar verdiğini ileri sürdü. Davacı ailenin geçen yıl Gray ailesinin yanındaki eve taşındığı, bir de çocukları olduğu ve yakında bir çocuklarının daha olacağı öğrenildi.
Gray ailesi ise bu karara karşı hukuki mücadelelerine devam edeceklerini söylüyor. 1964'ten bu yana Edwin Gray'in ebeveynlerinin sahip olduğu evde bugün , Gray ve dört büyük oğlu yaşıyor. 53 yaşındaki Gray, "Burası benim evim ve evimin içinde istediğim şeyi yapma konusunda özgür olmalıyım" diyor. Komşular ise Gray ailesinin sigara içmesine engel olmak konusunda kararlı görünüyor ve sigara dumanı nedeniyle uğradıkları zarar için 500 bin ABD doları tazminat talep ediyor.