Kendilerini ölümsüz sanan adamlar

Kendilerini ölümsüz sanan adamlar
Kendilerini ölümsüz sanan adamlar
'Mad Men' fenomeni bu sezon bitiyor. Bize büyük bir değişimi anlatan dizinin son sezon ilk bölümü ise yarın ABD'de yayımlanacak.

Evet. O gün geldi çattı. Tam bir yıldır beklediğimiz, Mad Men’in altıncı ve maalesef son sezonu başlamak üzere... Sadece bir ajansta çalışanlar ve onların etrafındaki insanlar diye bakmak çok yazık etmek demek Mad Men’e. 1967 baharındayız. 70’li yıllara geldiğimizde her şey çok değişecek. Biz zaten koca bir değişimi izledik bir diziyle birlikte. Kennedy’yi, Monroe’yu, kadınların yaşamına nasıl girdiğini, ırkçılığın nasıl da bariz olduğunu, sonra da siyahilerin haklarını nasıl aldıklarını, onların da iş hayatına girdiğini izledik. Önyargıların nasıl kırıldığını bize sadece gösterdiler, hiçbirini gözümüze sokmadılar. Her karakterin tadına vara vara, 45 dakikayı bir film gibi izledik beş sezon boyunca.
Ölümün, ölümlülüğün varlığından bile haberi olmayan, zincirleme sigara içen, macera olsun diye LSD kullanan, kahvaltıyı viskiyle yapan insanlar onlar. Matthew Wiener, dizinin sona ermesi hakkında, karakterler ölümlülük hakkında ne hissediyorsa onu hissettiğini söylüyor. Yani inkâr ediyor!
Haberiniz olsun, esas değişim bu sezon olacak. Bunun sinyallerini bize günlerce Don Draper’ın diş doktoruna gitmeyi reddedip, en sonunda razı olmasıyla anlattılar bile. Mutlu altıncı sezonlar!

Nerede kalmıştık?

Dizi, Megan’ın Don’un istediği onu evde bekleyen bir kadın olmayı reddedip oyunculuk için ısrarı sonucu, bir reklam filminde oynarken bitti. Don, çekime uğrayıp her zamanki gibi bara geçip bir oldfashioned söyledi. Yanına bir kadın gelip, “Are you alone” diye sordu, Don cevaben sadece baktı. Bekâr mısınız, tek başınıza mısınız değil, yalnız mısınız? Sadece bu sorudan bile, Don’un kim olduğunu, ne olduğunu düşünmek zorunda kaldık. Joan, Jaguar’ın teklifi yüzünden bayilerden biriyle bir gece geçirmek suretiyle şirkete ortak olmuştu. Roger Sterling’i, Megan’ın annesiyle geceyi geçirdikten hemen sonra kollarını açarak LSD’li bünyesine bakarken, çıplak poposuyla bıraktık. Aklımızda, hepsi yeni ofisin camından baktığı mükemmel bir sahneyle kaldılar.

Ana karakterler

Don Draper: Başrolümüz Jon Hamm’in canlandırdığı Don Draper, zeki, becerikli, yakışıklı, iyi mi kötü mü karar veremeyip yine de çok çok sevdiğimiz adamımız.
Peggy Olson: Sekreterlikten metin yazarlığına yükselişi, ofisten ayrılmasına kadar ilerledi. Dizinin hayranları Peggy’nin bu sezon olmamasından çok korkmuştu ancak, tanıtım fotoğraflarında orada. Kendisi resmen Don Draper’ın dişisidir...
Megan Calvet Draper: Megan Calvet olarak oyuncu, Megan Draper olarak, genç güzel, Fransız eş. Don Draper’ın aldatmadığı tek karısı.


  ETİKETLER:

  Reklam

  ,

  Kadın

  ,

  Gece

  ,

  Mad Men

  ,

  Sigara

  ,

  sezon

  ,

  çıplak

  ,

  dizi

  ,

  film

  ,

  ,

  genç