'Kendine özgür' ülke!

'Kendine özgür' ülke!
'Kendine özgür' ülke!
Memet Ali Alabora'nın sahnelediği 'Mi Minör', düşünce özgürlüğünün bile satıldığı hayali ülke Pinima'da geçiyor.

‘Dünyanın kendine özgür ülkesi’ Pinima’dasınız! Burası öyle bir ülke ki, parasını ödeyip düşünce özgürlüğü satın alabilir, bedeline karşılık mevsimi bile değiştirebilirsiniz! Meltem Arıkan’ın yazıp Memet Ali Alabora’nın sahneye koyduğu ‘Mi Minör’ oyunu, Pinima ülkesinin meydanında geçiyor. Demokrasiyle yönetilen ülkede iki parti var ve iki partinin de başkanı aynı... Her şeye başkan karar veriyor.
1 Aralık’tan itibaren Maçka Küçükçiftlik Park’ın kışlık çadırında seyirciyle buluşacak ve Alabora’nın yanı sıra Pınar Öğün, Can Kahraman, Sennur Nogaylar, Fuat Onan gibi isimlerin rol aldığı ‘Mi Minör’, seyircinin oyuncu, oyuncunun kimi zaman seyirci olduğu ilginç bir deneyim vaat ediyor. Tiz sesleri yasaklanmış bir piyanist ve ekibinin, sosyal medyayı kullanarak ülkede yaşananları tüm dünyaya canlı olarak duyuracağı oyunu seyretmeye gelenler isterse seyirci kalmayı, isterse oyuna katılmayı seçebilecek. Ekipten bir de mesaj var: “Oyuna gelirken cep telefonlarınızı yanınıza almayı unutmayın. Zira ihtiyacınız olacak! Küçük bir ipucu: Bu oyunda yeni medya araçları ve tiyatro ilk defa bir araya gelecek. Ustream, Twitter ve Facebook’ta kendi içeriğinizi oluşturacak, başrole siz geçeceksiniz.”
1 Aralık Cumartesi saat 21.00’de prömiyer yapacak ‘Mi Minör’ oyunu 2, 5 ve 9 Aralık’ta Küçükçiftlik Park’ta izlenebilir.