Kendini köpek zanneden inek!

Kendini köpek zanneden inek!
Kendini köpek zanneden inek!
Köpeklerle oynuyor, minderin üstüne kıvrılıp yatıyor, uzanıp başını okşatıyor ve köpek maması yiyor. Twitter'da hızla fenomen olan Goliath ile tanışın!

RADİKAL – Köpeklerle oynuyor, minderin üstüne kıvrılıp yatıyor, uzanıp başını okşatıyor ve köpek maması yiyor. Twitter’da hızla fenomen olan Goliath ile tanışın! Artık herkes onu ‘kendisini köpek zanneden inek’ olarak tanıyor… Kaliforniya, Danville’de yaşayan sevimli inek dünyaya çok zayıf ve hasta bir halde gelince, Hubbs ailesi tarafından mandıradan alınıp eve getirilmiş. Annesinden alınıp kesime gönderilmeye karar verilmişken ailenin alıp eve getirmesiyle hayatta kalmış.
Ailenin Danua cinsi köpeği Leonidas da Goliath’ı hızla benimsemiş, öyle ki iyi bir köpek olan Leonidas, ineğin yanında kendisini daha ufak hissediyor gibi! Veteriner desteğiyle sağlığına kavuşan inek, aileyle yaşayan bir evcil hayvan olarak sürdürüyor yaşamını.
Ailenin ineğin adına açtığı Twitter hesabı @Goliaththecow’dan paylaştığı fotoğraflar ve twitler bolca Retweet ediliyor. Aile Goliath’ın sürekli köpek maması yediğini ve kendisini köpek zannettiğini söylüyor. (The Independent)


 


  http://www.radikal.com.tr/146901814690181

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Çok biliyoruz - user1109673

  O kendini köpek falan sanmıyor. Biz onun kendini köpek sandığını sanıyoruz. Birçok faklı hayvan türü evde beslenip benzer muameleye tabi tutulursa benzer tepki verir. Köpeklere atfettiğimiz davranışları sergilemesi buzağının kendini köpek sandığı anlamına gelmez. Kafamızdan uydurduğumuz "evcil hayvan" ve "besi hayvanı" falan gibi kategorilerin ne kadar rastgele ve ne kadar anlamsız olduğunu gösteren bir haber olmuş.