Kendisine ölmüş süsü veremedi!

Kendisine ölmüş süsü veremedi!
Kendisine ölmüş süsü veremedi!

Eşinin terk ettiği Schrenker?i ele verenlerden biri de arama yapılan uçak enkazı oldu. FOTOĞRAF: AP

İş ve aile hayatında sorunları olan işadamı, gezintiye çıktığı uçağından, yere çakılmaya az kala paraşütle atladı. Amacı kazayla ölmüş görünmekti!

QUINCY - Şirketleri hakkında soruşturma başlatılan, iş ve aile hayatında sorunlarla boğuşan 38 yaşındaki ABD’li işadamı Marcus Schrenker üç gündür kayıptı. Kendisine uçak kazasında ölmüş süsü veren Schrenker, önceki gün Kuzey Florida’da kamp alanında intihar girişiminden hemen sonra kanlar içinde bulundu. Yetkililer maceraperest işadamının uçağından paraşütle atladığını ve motorla gittiği Alabama’da gizlendiğini düşünüyor.
Polisin, ortadan kaybolmadan önce müşterilerini üç ayrı şirket üzerinden dolandırdığını düşündüğü Schrenker, pazar gecesi Indiana, Anderson’dan tek motorlu küçük uçağı Piper PA-46 ile Florida, Destin’e gitmek üzere havalandı. Alabama üzerindeyken hava trafik kontrolörlerini arayıp ön camların patladığını ve kanlar içinde kaldığını söyledi. Dedektifler işadamının daha sonra uçağı otomatik pilota alıp paraşütle atladığı kanısında. Pilotsuz uçak, otomatik modda 200 milden fazla uçtuktan sonra Florida, East Milton’da düştü. Schrenker anonsunda ciddi kanaması olduğunu söylemiştiyse de uçağın enkazında kan izine rastlanmadı.
Schrenker’in hataları pazar gecesi Alamaba, Childersburg’da bir evde görünüp kano kazasında yaralandığını söylemesiyle sürdü. Kazadan haberi olmayan polisler, Schrenker’i bir otele götürdü, döndüklerinde otele sahte isimle kaydolduktan sonra kaybolduğunu fark ettiler. Pazartesi günü işadamının şirketlerinden birine açılan 300 bin sterlinlik davayı kaybetmiş olduğunun fark edilmesinin ardından, mal varlıkları da donduruldu. Schrenker’in eşiyse dedektifler ev ve ofiste aramalara başlayınca kocasını terk etmişti.
Kaçak finansçının izi, bir arkadaşına kendisini öldürmeyi planladığından bahsettiği bir mail göndermesiyle bulundu. Schrenker mesajında, kazanın bir hata olduğunu söylüyordu. Arkadaşı Tom Britt’e yazdığı mesaj, “Bunu okuduğunda gitmiş olacağım” diye bitiyordu. Birleşik Devletler Güvenlik Birimi’nden 20 kişilik bir ekip, önceki gece Schrenker’i çadır alanında basıp hastaneye yatırdı. (The Daily Mail)