Kent Fısıltıları

Yılbaşı gecesi İstanbul yeni bir DJ kazandı. Ağır konuklarla üst iki katı çok önceden kapatılan...

'Yapma Bana Numara'
Yılbaşı gecesi İstanbul yeni bir DJ kazandı. Ağır konuklarla üst iki katı çok önceden kapatılan Changa'da bar herkese açıktı ve bir saatten sonra da çok hareketlendi. Kısa süreliğine mekâna uğrayıp oradan başka bir yere gitmeyi düşünen bar-hop'çular bile takıldı kaldı. Sebebi Changa'nın ortaklarından Savaş Ertunç'un gece yarısına yaklaşırken DJ kabinine geçip tüm hünerini sergilemesiydi. Yılbaşı partisi için yüzlerce CD getiren Savaş, önce günümüz pop şarkılarından başladı. Daha sonra 80'lere, gece 2'ye yaklaşırken de Türkçelere geçti. Açılışı Ajda'yla yaptı ve o an herkes ateşlendi. Daha sonra ise kentli-varoş ayrımı yapılmaksızın her şarkı Changa'da yankılandı. 'Azar Azar'lardan Seda Sayan'a kadar! Savaş yanında Selda Bağcan'ın
'Zilleri Taktı' ve Ciguli'nin 'Yapma Bana Numara' parçalarının da olduğunu söylüyordu. Barın üstünde dans eden konuklarla gerçek bir parti atmosferi oluşan Changa'da herhalde böyle bir gece geçmişte yaşanmamıştı. Mekânın diğer ortağı Tarık Beyazıt ise tanıdıklarına "Bu DJ'i işe alacağım" diye espri yapıyordu.
Mutlu oğlan, mutsuz kız
2001'in gözde âşıkları Ralf Tezman ve Selin Toktay, yakın zamanda ayrıldıklarından yılbaşını da farklı yerlerde kutladı. Tezman yeni sevgilisi Derin Mermerci'yle Pucci'nin alt katını kapatmıştı ve arkadaşlarını ağırladı. Neşesi yerindeydi, etrafa gülücükler saçıyordu. Eski sevgilisi Selin Toktay ise alışılmadık biçimde hüzünlü ve mutsuzdu. Anne-babasıyla Gatto'ya gelen manken bütün gece somurttu, yıl boyunca Safran ya da Buz'daki performansının yanına bile yaklaşamadı.
Ulus 29'da Carlo tadı
Yılbaşının hemen arifesinde Ulus 29'da bazı değişiklikler oldu. İçinde bir gece kulübü açıldı, isminin sonuna da bir 'Club' kelimesi eklendi. Kulübün işletmecisi Salih Saka. Restoranda da tanıdık bir isim var; Four Seasons Oteli'nden ve Circus'tan hatırlayabileceğiniz Carlo Bernardini. Eğlence piyasasının duayenlerinden Metin Fadıllıoğlu, bu dönemde fiyatları yüksek tutmanın kimseye bir fayda getirmeyeceğini gayet iyi bildiğinden, yeni Ulus 29 Club'da eğlenceli bir gece geçirmek, size bir ömür boyu biriktirdiğiniz servete mâl olmuyor.