Kent Fısıltıları

Geçen cumartesiRadikal'in Ek Yayınlar Yönetmeni Tuğrul Eryılmaz'ın doğum günüydü.

Sürpriz doğum günü
Geçen cumartesiRadikal'in Ek Yayınlar Yönetmeni Tuğrul Eryılmaz'ın doğum günüydü. Eryılmaz, kendisine sürpriz parti yapılacağını önceden haber almasına rağmen, hiç istifini bozmadı. Ece'deki kutlama için başını Murat Çelikkan'ın çektiği bir ekip günler öncesinden detaylı bir çalışmaya girişmişti. Hangi şarkıların çalınacağından, ne gibi sürprizlerin düzenleneceğine dek.
Ece'ye o gece ilk olarak Kemal Gökhan Gürses geldi ve bardaki yerini aldı. O esnada mekânın sahibi Ece de bir köşede Pakize Suda ile konuşuyordu. Daha sonra Oray Eğin ve Ahmet Tulgar içeri girdi, hemen ardından da Murat Çelikkan'la Yıldırım Türker. Murathan Mungan'ın hasta olduğu için gelemeyeceği haberini verdiler. Hastalık yüzünden katılmayan diğer isimlerse Halil Ergün, Deniz Alphan ve Türkan Şoray'dı. Bir aşamadan sonra gelenleri saymak imkânsızlaştı. Kimi ararsanız oradaydı desek yeridir. Son yılların en görkemli ve yüksek profilli konuklara sahip partisi olduğu da bir gerçekti. Tuğrul Eryılmaz, siyahlar içinde geceye 20:30'u biraz geçtikten sonra katıldı ve hemen üniversiteden arkadaşlarının
yanına gitti. "This is not a celebrity party" diyordu ama dakikalar ilerledikçe içeriye bütün medya şöhretleri girmeye başladı. Onun ardından ilk gelen Elçin Yahşi'ydi. Onu takiben de Yazgülü Aldoğan, Nilgün Uysal, Cengiz Turan, Tomris Giritlioğlu, Nurcan Akad, Fikret Ercan, Lale Tayla, Ziya Öztan, Şenay Kalkan, Belgin Demirer, Ayşe Karabece ve baştan aşağı Liz Claiborne kıyafetiyle Güldal Kızıldemir içerideki yerini aldı. Bir köşede de Mehmet Güç, Celal Başlangıç, Nadire Mater, Sumru Yavrucuk, Arkabahçe'nin ortaklarından Ferah ve İpek Çalışlar duruyordu. Oral Çalışlar ise Almanya'da olduğundan katılamamış... Radikal İki'nin yazıişleri kadrosu da birlikteydi. En çok sayfa sekreteri Sinan Dündar eğlendi. Gece bitene kadar dans pistenden ayrılmadı. Onlara daha sonra Galatasaray Lisesi'nden arkadaşlarını eken Asu Maro katıldı. "Kar'ın yazarı" da Ece'deydi. Önce masaya oturdu, sonra kalktı ve ayakta durdu. Bu arada, Satisfaction'la başlayan rock müzik maratonu giderek hareketlenmiş, Pet Shop Boys'a hatta Spin Doctors'a kadar uzanmıştı. Elbette "Kar'ın yazarı" da dansa katıldı.
İlerleyen saatlerde Radikal'in Genel Yayın Yönetmeni İsmet Berkan ve eşi Selin Tunç geldi. Berkan o gün Amerika'dan daha yeni gelmişti ve jet-lag durumuna aldırmaksızın Ece'deydi. Gecenin ilgi odaklarından biri de şüphesiz Perihan Mağden'di. Mağden'e herkes malum soruyu sordu, o ise gülümsedi.
"Radikal'e ne zaman dönüyorsun?" diyenlere aldırmaksızın, eğlenmeye baktı. Onun için Aramazsan Arama'yı en nihayetinde çaldılar. Cenkhan'la göbek dansı yapıp, kendi fotoğrafının olduğu tişörtü imzalatan, kendi fotoğrafının olduğu pastayı kesen ve her halinden çok mutlu olduğu anlaşılan Tuğrul Eryılmaz ise hediyeleri nasıl evine götüreceğini düşünüyordu. Eryılmaz müzik kesildikten sonra ise Ece, Elçin Yahşi, Pakize Suda ve Perihan Mağden'le bir köşede oturuyordu.