Kent Fısıltıları

Geçtiğimiz hafta Ankara'da Radyo-TV gazetecilerinin ödül töreni vardı ve
İstanbul'un anlı şanlı medya yıldızlarının...

Geçtiğimiz hafta Ankara'da Radyo-TV gazetecilerinin ödül töreni vardı ve
İstanbul'un anlı şanlı medya yıldızlarının çoğu, heykelcik kaldırma uğruna şehre akın etti. Hava değişikliği diye kendilerini Ankara'ya atan medya yıldızları, ödül töreninin ardından önce çeşitli yerlere dağılarak Galatasaray maçını izledi, ardından da barları bir bir gezmeye başladılar. Gazetecilere eşlik eden ve aynı törende ödül alan biri daha vardı: Türkiye'nin şu aralar en çok konuştuğu amca, yani İlhan Şeşen.
Biliyorsunuz, Amca'nın Neler
Oluyor şarkısı her yerde yankılanıyor. Durum Ankara'da da farklı değildi. O gece Amca nereye giderse gitsin, herkes ondan Neler Oluyor'u söylemesini isteyip durdu. Ta ki Küba Bar'a gelene kadar.
Ödül alan gazetecilerin de eğlendiği Küba Bar'da biri Amca'ya fena karşı çıktı ve o sahnedeyken sürekli laf attı. Neler Oluyor'u söylemeye hazırlanan Amca da gelen itirazlar karşısında şaşırıp kaldı. İzleyicinin farklı bir isteği vardı bu sefer: Amca'nın sesinden Dağlar Dağlar'ı dinlemek istiyorlardı. Amca da mecburen söyledi...
* * *
Amca demişken; takip etmişsinizdir mutlaka, solo albümü çıktığından beri aşk hayatı da medyada öncelikli gündem maddeleri arasında yer alıyor. Şu ana kadar konuşmayan kalmadı. Nitekim ayrıldığı sevgilisi Sumru Yavrucuk da sessizliğini geçen hafta Hürriyet'te Pakize Suda'ya bozmuştu. Bütün hafta kendisiyle yapılan söyleşiyi bekleyen Yavrucuk, cumartesi günü Hürriyet'i açıp Amca'nın eski eşiyle de konuşulduğunu görünce şaşırmış. Ancak ertesi gün yayınlanan kendi söyleşisinden de çok memnun kalmış. Ancak bu memnuniyetini dile getirip, Pakize Suda'ya teşekkür telefonu açan kişi ise Sumru Yavrucuk değildi. Ünlü tiyatrocunun en yakın arkadaşı, yanından hiç ayrılmayan Arkabahçe'nin sahibi Ferah'tı.
Hürriyet demişken geçtiğimiz haftalarda Yahoo!'nun Avrupa Pazarlama Müdürü olan Türk genç kızla ilgili koskocaman bir haber çıkmıştı. Yonca Dervişoğlu, İnternet'te doldurduğu form sayesinde güçlü arama motorunda önemli bir göreve atanmıştı. Ancak gözden kaçan bir nokta vardı: Bu Yonca, bir zamanlar Mustafa Sandal'la büyük aşk yaşayan Yonca. Hani Sandal'ın uğruna Onca şarkısını yazdığı... Mustafa Sandal bu ilişkinin bitişini arkadaşlarına "Öküz öldü ortaklık bitti," diye kahkahalarla anlatmıştı. Hatta "Onca insanlar içinde yemin ederim ki sen, bir tek sen bana
umut verdin" sözlü şarkısını hiçbir konserinde söylememişti. Yonca Dervişoğlu da bu ilişkinin ardından kendini yenilemek ve dinlenmek için Küba'da uzun bir tatil yapmış, orada da çok ünlü bir gazeteciyle yeni bir aşka adım atmıştı.
* * *
Neyse, medya dünyasında bunlar oladursun, gece hayatı da tam gaz ilerlemeye devam ediyor. Geçen sene kapısını açtığından itibaren iki ay durmaksızın filmi çekilecek nitelikte bir eğlence bombardımanı yaşatan İzzet Çapa'nın Maçka'daki Catwalk'u yenilendi, kabine Zarifi'nin şişman DJ'i getirtildi ve Çapa Marka adıyla açıldı. Açılış tam bir 'reunion' havasındaydı: Eski ekip toplanmış, herkes adeta Studio 54 filminin son sahnesindeki kadar heyecanlıydı. İşletmeci Tolga Sezgin, yemek danışmanı Rose Kar, 20 yaşındaki yeni sevgilisinin mutluluğunu yaşayan Gamze Cosmopolitan ve garson Barış... Barış'ı tanımanız gerek: Geçen yaz Vodka Club'da barın arkasında devirdiği iki şişe viski sayesinde muazzam bir şov sergilemiş, bardakları denize fırlatmış, kredi kartlarından astronomik rakamlar çekmiş, POS makinesine içki dökmüş, yakındakileri sarhoş etmiş ama çok eğlendirmişti herkesi. Uzun süre uzaklaştırılan Barış da dönmüş şimdi. Eski kırgınlıklar ve pişmanlıklar gitmiş, yerini yeni umutlar ve bitmek bilmez eğlence isteği almış.