Kent Fısıltıları

İstanbul'da özellikle yazın gelmesiyle kötü bir erkek erkeğe eğlenme kültürü oluştu.

İstanbul'da özellikle yazın gelmesiyle kötü bir erkek erkeğe eğlenme kültürü oluştu. Gerçekten eğlendiklerinden de şüphe duymamak imkânsız. Gözünüzde Beşiktaş Kulübü Başkanı Serdar Bilgili'yi canlandırın mesela. Ama onun bir kulüpteki elinde bira ve puro tutan halini. Spor kıyafetleri ve erkek arkadaşlarıyla. Sonra bunu alın ve mesela 20'yle çarpın. İstanbul geceleri artık bu tip yeni zengin erkeklerin egemenliği altında. Mesken seçtikleri yer ise Ortaköy'deki Anjelique-Buz.
Bugünlerde bir arada eğlenmeye çıkan erkekler öyle Laila falan demeyip, direkt buraya geliyor. Zaten paparazziler de artık sadece buranın kapısında bekliyor. İçerisi de, teras da her dem tıklım tıklım. Birbirine temas eden vücutları serinletmek için dışarıya iki vantilatör koymuşlar. Tam bir Türk mucitliği. Duvara monte edilmiş vantilatörler terası havalandırıyor.
Buz'da serinleyenler arasında geçtiğimiz hafta Serdar Bilgili yok, onun kongredeki rakibi Hasan Arat vardı. Takım elbise-kravat dışında da bir şeyler giyebiliyormuş Arat. Önce üst katta barın oralarda yine erkek arkadaşlarıyla göründü ama masasına döndüğünde ailesiyle olduğu ortaya çıktı.
* * *
Süperstar'dan bahsedelim biraz da... Cumartesi gecesi Açıkhava sahnesinde muhteşem bir konser veren Ajda Pekkan, daha sonra 'karma' arkadaşlarını toplayıp Swissotel'de bir 'after-show' yani konser sonrası parti yaptı. Ajda hayranlarının bile birçoğunun haberi olmadığı partide süperstara
her zamanki gibi kız kardeşi Semiramis ve gardiyanı, pardon ev-iş-klip arkadaşı Ayşe Ersayın eşlik ediyordu. Ersayın'ın Ajda'nın hayatındaki fonksiyonu belli: Ona koşulsuz hayran olmak ve hayranlık duyan başkalarını ondan ne pahasına olursa olsun uzak tutmak. Bu süperstarın telefon numaralarını değiştirtmekten, arkadaşlarıyla görüşmemeye kadar uzanan bir görev silsilesi... Dahası, bu kış Ajda'nın kulisinden çıkarmaya çalıştığı gazetecilere yaptıkları unutulmamışken... Bu arada Ajda'nın partisinde bir bey vardı. Süperstar onu
"Arkadaşım," diye tanıttı, işinin petrolcülük olduğu anlaşıldı.
* * *
Geçen gece yazlık Safran'a geç saatte uğrayanlar DJ kabininin arkasında CNN Türk'ün ekran yüzü Cüneyt Özdemir'i görünce şaşırdılar. Ünlü televizyoncu Altan'dan kabini devralmış, kendince müzikler çalıyordu. Ama kendince derken, başkalarına işkence yaşatıyor anlamında değil. Meğerse hayli iyi bir 'playlist'i varmış, bu işi de gayet iyi kıvırıyormuş.
Safran'a geçtiğimiz hafta içinde düşen tanıdık simalardan biriyse film yönetmeni Mustafa Altıoklar. Anlaşıldığı kadarıyla Altıoklar, bir dönem Sinan Çetin'in yaptığını
yapıp barda gördüğü insanlara yeni filmi O Şimdi Asker'de küçük bir rolde görünme fırsatı sunuyor. Şöhretli birini mi gördü, hemen yanına gidip "Senaryomu okumalısın," diyor, "Tam sana göre bir rol var."
Bu arada Aslı Altan'ın sağ kolu Ziya Yağtu da geçenlerde kalabalık ve hoş bir masada doğum gününü kutladı. Patronu Aslı Altan, Güllü Aybar, Esin Maraşlıoğlu ve sevgilisi Yıldırım Memişoğlu'nun (Hani Ali Desidero olan) da bulunduğu bir masada yeni yaşına bastı.
Cem Yılmaz, Günaydın'daki dizi röportajının geçtiğimiz çarşamba günü yayınlanan bölümünde, "Ne Reina'ya, ne Laila'ya gidiyorum," dese de, bir önceki salı akşamı Mazhar Alanson, Özkan Uğur ve Deniz Barut'la birlikte Safran'daydı. Masalarına bir ara Güllü Aybar da katıldı. Mazhar Alanson'un Hindistan isimli parçası çalarken, barın kenarında Mustafa Oğuz'la sohbet eden Mazhar ve Özkan, bir yandan da hafif hafif parçaya eşlik ediyorlardı.
* * *
Magic Life konserleri kapsamında, Antalya Magic Life Kiriş'te geçtiğimiz pazartesi günü Sertab Erener sahneye çıktı. Erener'in, konsere çıkmadan önce, Kemer Magic Life'ta bir dans gösterisine katılması, ardından da basın mensuplarıyla bir araya gelmesi bekleniyordu. Ancak birtakım aksaklıklardan dolayı, planlar gerçekleştirilemedi ve Erener kendi söylediği gibi, "7 saatlik bir yolculuğun ardından," sahnede soluğu aldı. Aksilikler bununla da bitmedi. Konserin ortasında elektrikler kesildi. Fakat Erener aldırış etmeden şarkısını söylemeyi sürdürdü. Neyse ki elektrik kesintisi uzun sürmedi ve konser bitimine kadar da başka bir sorun yaşanmadı.