Kent Fısıltıları

Epsilon Yayıncılık'ın AYŞE ARMAN'ın kitabını basacağını geçen hafta duyurmuştuk.

Epsilon Yayıncılık'ın AYŞE ARMAN'ın kitabını basacağını geçen hafta duyurmuştuk. Kitap da bu haftasonu yayınlanıyor. Hatta Hürriyet gazetesinde Ayşe Arman'ın köşesinde de yazarın kendi kitabıyla ilgili ilk detayları bütün hafta sonu boyunca okuyabilirsiniz. Arman, kitap promosyonunu önceden kendisi yapmaya karar vermiş ve bu isteğini yayınevine kesin talimatlarla bildirmiş. Ancak önümüzdeki haftalarda diğer yayın organlarında Ayşe Arman'la kitabı üzerine söyleşiler çıkacak.
Bir kitap yapma teklifi Ayşe Arman'a Epsilon Yayıncılık tarafından getirilmiş ve bir seri olacakmış. Şimdi yayınlanan ilk kitap, çok okunan köşe yazarının yıllar boyunca kaleme aldığı 'Gözlük' yazılarından oluşuyor. İleride gündeme bomba gibi düşen, haftalarca konuşulan röportajları da kitap şeklinde yayımlanacakmış.
Ayşe Arman'ın kitap promosyonu ise yayınevinin her zaman çalıştığı halkla ilişkiler şirketi tarafından bir 'paket program' halinde yürütülecekmiş. Billboardlar, tanıtımlar vs.
Son bir hatırlatma: Hürriyet'in meşhur yazarı yıllar önce katıldığı CEM ÖZER'in Laf Lafı Açıyor programında önceden yayımlanmış yazıları kitap yapma fikrinin kendisine anlamsız geldiğini, kitap için özel bir şeyler üzerinde çalıştığını söylemişti. Asıl onları bekliyoruz.
* * *
Bodrum'daki yazlık şubeyi kapatır kapatmaz İstanbul'daki merkezlerini yeniden faaliyete sokan TARIK BAYAZIT ve SAVAŞ ERTUNÇ, yani Changa'nın ortakları, mekana bir de DVD projektörü koymuşlar ve Avrupa sanat çevresinden bağımsız klipler gösteriyorlar. Bu arada yaz boyunca Sıraselviler'e uğrayamayan Changa severler de birer birer masalardaki yerlerini alıyorlar. Henüz GÜLER SABANCI'yı göremedik, ama AJDA PEKKAN geçen cumartesi gecesi üst katta petrolcü sevgilisi OKAN TAPAN ve arkadaş grubuyla birlikte yemekteydi. Tapan'a sarılan ve pahalı şarabından yudumlayan süperstar, yine ortama ışık saçıyordu. Pekkan, yakında stüdyoya gireceğini ve çalışmaya başlayacağını söyledi. Hayret, o gece yanında AYŞE ERSAYIN yoktu. Acaba Ajda kendisine sevgili bulunca, araları mı açıldı?
Changa'ya birkaç gece sonra da Deniz Seki bir kız arkadaşıyla geldi. Üst kattaki masaya geçtikten bir süre sonra, Changa merdivenlerinde OKAN BAYÜLGEN belirdi. Bir ekstra işten geldiğini ve çok yorgun olduğunu söyleyen, bir yandan da film çekimleriyle boğuşan Bayülgen'in asıl derdi ise otelde yaşamakmış. Yeniköy'de yeni aldığı ve bir türlü içini yaptıramadığı evine taşınamayan, geçen hafta da yine bir marangozla çalışmaya son veren Bayülgen, Bebek'teki evinden de tadilat nedeniyle çıkmış.
* * *
İstanbul'daki New Yorker'lara müjde. Dedikodusu yıllar önce yayılan ama bir türlü hayata geçeceğine ihtimal verilemeyen bir proje nihayet gerçekleşiyor. Kuveytli bir yatırımcı ve İstanbul merkezli bir reklam ajansının çabalarıyla kent Starbucks'a kavuşuyor. Seattle'dan tüm dünyaya yayılan ve çeşit çeşit kahvesiyle bağımlılık yaratan bu zincirden aynı zamanda Austin Powers ve You've Got Mail gibi filmlerde de bahsedilmişti. Kısa sürede sırf İstanbul'da 17 şube açılması planlanıyor. İlk etapta ise iki tane açılacak.
* * *
YILDIRIM MAYRUK'un 50. defilesi küratör BARBAROS ŞANSAL yönetiminde 4 Kasım'da Swissotel'de. Yoğun ilgi yüzünden 14:00 ve 20:30'un arasında, 16:00'ya da bir seans koyan Şansal elinde bu seans için çok az davetiye olduğunu söylüyor. Yemekli gala için masası 2000 dolardan giden davetiyelerin yanı sıra, 16:00 seansı için de Swissotel'de 75 ve 100 milyona davetiye satılıyor. Jet sosyete de gazetecilerin alınmadığı bu seansa katılacak. Televole ve magazin dergilerine çıkmak isteyenlerse 14:00'te teşrif edecek. Bütün davetiyelerin geliri ise Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklarlar Vakfı'na verilecek.