Kent Fısıltıları

Kapağımızda GÜLLÜ AYBAR'ı gördünüz ve belki de bu sayfaya gelene kadar onunla yapılan söyleşiyi de okudunuz. Devamı da var...

Kapağımızda GÜLLÜ AYBAR'ı gördünüz ve belki de bu sayfaya gelene kadar onunla yapılan söyleşiyi de okudunuz. Devamı da var: Bebek'te çekilen resimlerinde güzelliği bir kez daha yansıyan Aybar'ın eski sevgilisi, basketbolcu MURAT EVLİYAOĞLU geçtiğimiz günlerde Mezzaluna'daydı. Dört kişilik masada, üç kişi oturmuş sohbet ediyorlardı. Evliyaoğlu'nun yemek arkadaşları ise Show TV genel müdürü ZEYNEP KARAMEHMET GÖNENÇ ve eşiydi.
GÖNENÇ önce ortaya ısmarlanan bezeli tatlıdan yememeye karar verdiğinden kendisine servis açılamadı. Dolayısıyla eşiyle Evliyaoğlu tatlıyı paylaşmaya başladı. Ancak bir aşamadan sonra dayanamadı ve ufak çatal darbeleriyle tadına bakmaya başladı. Üçlü tatlı bittikten sonra Mezzaluna'nın girişindeki masalarından kalkıp Nişantaşı sokaklarına savruldular.
Bu arada Murat Evliyaoğlu'nun nasıl farklı bir eski sporcu kimliği sergilediğine dikkat ediniz. Neredeyse kendi sektöründen hiç kimseyle görüşmüyor. Karamehmet ailesinden EMRE ERGANİ'ye uzanan bir arkadaş çevresi var. Tabii bir de Safran'ın daimi simalarından...
* * *
Aralık ayında ASLI ALTAN'ın Liman Lokantası'nda CELAL ÇAPA'yla ortak açmaya hazırlandığı Safran'ın inşaatı tüm hızıyla sürüyor. Araya Ramazan'ın girmesiyle açılış ertelendi ama kesinlikle beklemeye değecek.
Safran'ın planının fotoğraflarına bakanlar şimdiden nefeslerini tuttu. Bir kere muazzam manzaralı Liman Lokantası'nda, camları kaplayan koca koca perdelerden vazgeçilmiş. Mekân ikiye bölünmüş, iki ayrı müzik yapılacak. Aynı zamanda 200 kişilik yemek servisi de olacak. Meşhur mozaik masa ise yine Safran'da üzerinde tepinenleri bekleyecek. Ancak, mekânla özdeşleşen ayna artık Altan'ın evinde.
Yeni Safran'ın dekorasyonunu BERAL MADRA'nın kızı TULYA MADRA yapıyor ve art-decor esintiler taşıyacak. İlk iş olarak da lokantanın ortasındaki koskoca sütunların üzerindeki kaplamaları kaldırarak onları orijinal haline getirmeye başlamış.
Safran'ın iç tarafındaki oda ise özel bir salon olarak tasarlandı. Uçaklardakine benzer döner pozisyonlu koltuklar özel misafirleri ağırlayacak.
"MICK JAGGER İstanbul'a gelse, eğlenmek için Safran'a gider," diyor inşaatı görenler...
* * *
İki mekân haberi daha: Önce NYX ardından da 147'yle İLHAN MANSIZ tarzı insanların eğlence imparatoru olan BURAK AKKÖK'ün yeni kulübü MARGAUX'nun resmi açılışı 1 Kasım Cuma günüydü.
Kentin en güzel kadını NİLGÜL UTKU'nun kışlık Nu Pera'sı da aralık ayına kaldı. Bu sene Nu Pera'da ZEYNEP-METİN FADILLIOĞLU'nun işlettiği Keyfhan'ın yerinde, ülkenin en güzel aşçısı MEHMET GÜRS'ün yeni mekânı olacak.
Fadıllıoğlu çifti de herhalde Londra'daki yeni lokantalarıyla ilgilenirler. Oranın da başında Ulus 29'un işletmecisi Fisun Hanım duracakmış.
* * *
1 Kasım tarihinde El Turko galerisinde (Harbiye Askeri Müze'nin karşısı) Gözcü dışında bütün gazetelerin katıldığı bir fotoğraf sergisi başladı: Seçim fotoğrafları. Ancak hem 'seçimler' temalı resimler, hem de fotoğrafçıların kendi seçtikleri üzerinde yoğunlaşan bir çalışma. Fotoğrafçılığın ve fotoğraf editörlüğünün önemi vurgulanacak.
El Turko, ZEYNEP ASLAN ve İSMAİL ACAR tarafından kurulmuştu. Ancak daha sonra ikisi yollarını ayırdılar. Zeynep Aslan şimdi de fotoğraf sanatçısı ALP SİME ile ortak oldu ve beraber sergiler düzenleyecekler. Beraber düzenleyecekleri ilk sergi de bu...
* * *
BARBAROS ŞANSAL'dan sızdırdığımız son bilgilere göre YILDIRIM MAYRUK'un 50. defilesinde yine yer yerinden oynayacak. Bir kere ilk kez tesettür kıyafetler, transparanlarla bir arada yürüyecek. Ama asıl adı açıklanmayan baş manken ortalığı karıştıracak.
* * *
Ekibimizin zarif elemanı YEŞİM KASAP, geçtiğimiz hafta dünyaevine girdi. Şişli Evlendirme Dairesi'nde gerçekleştirilen nikâhta, imza öncesi damat VAKKAS AKSU ile ayak basma yarışına giren arkadaşımız yarıştan galip çıkarak ipleri eline aldı. Güzeller güzeli Yeşim ile yakışıklı Vakkas'a hayat boyu mutluluklar...