Keskin nişancıya zehirli iğneyle infaz

Keskin nişancıya zehirli iğneyle infaz
Keskin nişancıya zehirli iğneyle infaz

Muhammed 2002?de 10 kişiyi öldürmüştü.

LONDRA - 2002 yılında Washington çevresindeki ‘keskin nişancı’ saldırılarının sorumlusu olduğu gerekçesiyle idam cezasına çarptırılan eski asker hakkındaki ceza önceki gün zehirli iğne enjeksiyonuyla infaz edildi. John Allen Muhammed’in akli dengesinin yerinde olmadığı gerekçesiyle avukatlarının temyiz başvurusu reddedilmişti.
Virginia Valisi Tim Kaine de merhamet çağrılarını kabul etmedi. Allen Muhammed’in suç ortağı Lee Boyd Malvo suçun işlendiği tarihte 18 yaşından küçük olması dikkate alınarak ömür boyu hapis cezasına mahkum edilmişti.
Virginia eyaletinde öldürücü zehirli enjeksiyonla infazın gerçekleştirildiği cezaevi yetkilisi Larry Traylor, Allen Muhammed’in son anlarında herhangi bir özür ya da pişmanlık içeren ifade kullanmadığını söyledi. Eski bir asker olan Allen Muhammed ve Malvo’nun düzenlediği saldırılar Virginia ve Maryland eyaletleriyle başkent Washington’da panik yaratmıştı.
Muhammed’in savunma ekibi, eski bir asker olan müvekkillerinin ‘Körfez Savaşı Sendromu’ndan muzdarip olduğunu savunuyor.Avukat Jonathan Sheldon, psikiyatristin müvekillerinde paranoya, psikoz ve başka psikolojik sorunların belirtisini gösterdiği saptamasında bulunduğunu söyledi. Sheldon, Allen Muhammed’in beyin tomografisinin de şizofreniyle ilintili sorunları da ortaya çıkardığını belirtti. John Allen Muhammed ve yanında kendisini babası olarak gören  17 yaşındaki Lee Boyd Malvo ile üç hafta içinde, on kişiyi öldürmüştü. (bbc)