Kilo almak isteyen nikah masasına!

Kilo almak isteyen nikah masasına!
Kilo almak isteyen nikah masasına!
Evli yada birlikte yaşayan çiftlerin televizyon izlemeye ve yemek yemeye eğilimli olduğu belirlendiLONDRA - Evlenmek veya birlikte yaşamanın, kişileri şişmanlattığı bildirildi.
İngiliz Daily Telegraph gazetesinin haberinde, Obesity dergisinin gelecek ayki sayısında yayımlanacak bir araştırmanın, birlikte yaşayan çiftlerin obez olma olasılığının, ayrı yaşayanlarınkinin iki katından fazla olduğunu ortaya koyduğu belirtildi.
Araştırma ayrıca, eşler ne kadar uzun süre birlikte yaşarsa, obez olma olasılıklarının arttığını gösterdi.
Kuzey Caroline Üniversitesinde beslenme konusunda uzman yardımcı profesör Penny Gordon-Larsen, insanların, birlikte yaşadıklarında, muhtemelen daha fazla yemek pişirme ya da bekarken olduğundan daha fazla yemeğe çıkma ve birlikte yemek yeme eğilimi gösterdiklerini belirterek, öte yandan birlikte yaşayanların, spor yapmak yerine birlikte televizyon izlediğini söyledi.
Gordon-Larsen, araştırmada, iki yıldan fazla süredir birlikte yaşayan ve özellikle evli olan çiftlerin, çok büyük olasılıkla benzer obezite örnekleri ve fiziksel tutumlar gösterdiğini ifade etti.
Araştırmada, evliliğin sağlık üzerindeki bazı olumlu etkileri arasında sigara kullanımında ve ölüm oranında azalmanın bulunduğu da gözlendi.(aa)