Kilo vermenin alternatif 25 yolu

Kilo vermenin alternatif 25 yolu
Kilo vermenin alternatif 25 yolu
Bir çırpıda sıralanabilecek zayıflama yöntemleri var. Belki hepsini denediniz, belki hepsinde yenildiniz. Kalorilerle savaşayım derken, hayatınızdan bezdiniz. Bir de bunları deneyin...

1. Korkarak zayıflama
Bol kanlı, yaratıklı bir korku filmi iştahı kapatıcı etkiye sahiptir. Film izlerken yağlı patlamış mısır ritüelinden sıyırırsanız, gerçekten sadece korkarak zayıflayabilirsiniz.

2. Seyyar kariyer
Ofisinizde, masa başında sekiz saatten fazla zaman geçirdiğiniz sıcak, konforlu işinizi terk edin! Anketörlük, kuryelik, stand hostesliği gibi sürekli ayakta durup yürümenizi gerektirecek bir iş yapmaya başlayın.

3. Eğlenceli egzersiz
Hemen bakıyorsunuz bu akşam 80’ler partisi mi var, 45’likler gecesi mi? Tepinircesine dans ettirecek, müziğine gerçekten bayıldığınız grupların canlı performanslarını da kaçırmayın tabii ki.

4. Adına da derler seks
Her uzman kilo verirken diyet yapmanın dışında egzersizin önemini vurguluyor. Bazı egzersizler diğerlerinden daha da zevkli. O 70’ler şarkısını hatırlayalım: ‘Adına da derler seks’.

5. Cicim ayları
Ayrılık acısı kadar aşk coşkusu da iştahta kendini belli eden insanlık hallerindendir. Bunun bir sınırı var, dikkatli olun. İlk heyecan geçtikten sonra faydası yok.

6. Yangın ve körük ikilisi
Kilo vermenin en güzel yöntemlerinden biri mutfağa girip saatlerce yemek yapmaktır. Bu kadar efor sarf ettikten sonra sadece kokudan karnınız doyacak. Üstelik sevdiklerinizi de mutlu edeceksiniz.

7. Oryantal kursu
Kapı gıcırtısıyla ayaklanan güruhtansanız işin tekniği öğrenmeye yardımcı olur, havanız artar. Göbek dansına ‘Ay, çok Doğulu’ şeklinde bakanlar için de oryantalizm önerilir. Doğu’ya, Batı’dan bakma manasında…

8. Hijyen terapisi
Evi temizleyin, ama her gün temizleyin. Çamaşır suyuyla ovun, camları parlatın, gerekirse çamaşırları elde yıkayın. Temizlik yağ yakar, selülitleri de temizler.

9. Aile diyeti
Üzgünüz ama bir süre akraba evlerinden uzak durmanız yerinde olacaktır. Kan bağı kalori demektir, severek şişmanlatırlar. Mideniz küçülünce görüşmeye başlarsınız.

10. Ayrılıkların faydası
Mutlu aşk yokmuş, fakat yıkılmak yerine bundan faydalanmak da mümkün. Aşk acısı kadar şiirsel kilo kaybettiren bir dönem yoktur. Seçiminizi yapın, gerekirse ayrılın.

11. Bir günde 12 sergi
Bir yandan ruhunuzu sanatla beslerken, bir yandan hiç de anlamadan kilo vermek mümkün. Örneğin bir günde 12 sergi gezmek… Haydi tabana kuvvet!

12. Açık büfe seyretmek
Dizi dizi tepsileri, leziz yiyeceklerle dolu tabakları gördükçe iştahınızın açılmasından korkuyorsunuz değil mi? İki dakika sabredin ve açık büfede tabaklarını dolduran insanları bir süre izleyin. Gözünüz doyacak, insanlıkltan da soğuyacaksınız.

13. Diyet komünü
Sizin gibi kilo vermeye niyetli üç beş arkadaşınızla vakit geçirin. Ama kesinlikle bayat diyet muhabbetleri yapmayın. Sadece bu komünün gücü yeter.

14. Bir beden küçük alışveriş
Sadece bir beden küçük kıyafet alışverişi yapmak, kilo vermek için yeterli bir motivasyon olabilir. Kıyafetler için ödediğiniz para oranınca şevkiniz artacaktır.

15. Sporcu sevgili
Hemen dibinizde fit bir vücut görmek hayattan tiksindireceği gibi, vermeniz gereken kilolara dair uyandırma servisi işlevini de görebilir. Olmazsa ayrılık acısı yöntemine geçersiniz.

16. Toplu taşımama
Hemen taksi diyetine giriyorsunuz, hatta dört durağa kadar toplu taşımaya da yanaşmıyorsunuz. Tasarruflu bir yöntem.

17. Eski fotoğrafların gücü
Evet oradaki de sizdiniz, evet bir zamanlar hayatınızdan 12 kilo daha eksikti. Eski fotoğrafları göz önünde tutmak, bu işin kökünün sizde olduğunu hatırlatır.

18. Yemek ajandası
Bunları daha bilimsel açıklayan diyetisyenler de var. Fakat bizim ortaya attığımız fikir, bir insanın bütün yediklerini alt alta yazılı halde gördüğünde duyacağınız dehşete güveniyor. Listelemek iyidir.

19. Üçüz doğurun
Üçlüyü garantilemek için, her tür imkânı değerlendirerek tüp bebek projesine de girebilirsiniz. Üç çocuğa bakmak, kadın için de erkek için de, mecburi fit bir vücut olarak size geri dönecektir.

20. Fanatik diyeti
İşi gücü ona göre ayarlamak gerekecek ama olsun, tutmuyorsanız, bir takım tutun ve bütün deplasman maçlarına gidin. Tribünde de oturup çekirdek çitlemek, köfte ekmek yemek yok. Zıpla, zıpla…

21. Soğuk alın
Korkmayın, ölmezsiniz. Biraz ateş, tatlı bir yorgunluk, kaçan iştah… Üç günlük soğuk algınlıkları, işten kaytarmaya yardımcı olacağı gibi, şok bir diyet işlevi de görecektir. Üstelik ateş de güzelleştirir.

22. Seyyar satıcı kürü
Bir süre sadece seyyar satıcılardan beslenin. Onların da çok iyileri var ama gayet kötüleri olduğunu da biliyoruz. Ağzınızın tadı değişecek, canınız bir şey çekmeyecek. Zaten bakteri oranı yüzünden yüksek ihtimal bağırsak hareketliliği artacak; bu da kilo kaybına yardımcı olacak.

23. Pahalı restoranlar
Normalde mönüye bakınca fiyatların kanınızı damarlardan çektiği bir restorana gidin. Maaş bordronuz gözünüzün önünden bir film şeridi gibi geçerken, akşam yemeği için bir salata ısmarlayıp çıkmak zorunda kalacaksınız mecburen.

24. Asansörsüzlük özlemi
Taşınmayı düşünüyorsanız, hatta düşünmüyorsanız da fikir iyi gelebilir: Asansörü olmayan bir apartmanın altıncı katına taşının. İlk başta zor gelecek, nefesiniz tıkanacak, sonra bağımlısı olacaksınız.

25. Çok çalışın
Bu biraz riskli bir tavsiye, bazen tersi etkisi de görülebiliyor. Ama yemek yemeği unutacağınız kadar yoğun bir iş temposu kariyerinizde sizi yükseltirken, kilonuzu düşürebilir. Mesela bir gazetede çalışmaya başlayabilirsiniz.


    ETİKETLER:

    Mısır

    ,

    Mayın