Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı!

Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı!
Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı!

Dizinin oyuncuları Ali Atay, Serkan Keskin, Osman Sonant, Onur Ünlü ve Sarp Aydınoğlu rock star ları aratmayan bir performans sahneledi.

Leyla ile Mecnun dizisi ile hayatımıza giren 'Leyla the Band' grubu diziye veda konserinde Küçükçiftlik Park'ı adeta bir parti mitingine gelmiş gibi görünen 10 bine yakın seyirciyi kendinden geçirdi. Veda konseri neyse ki bitmek bilmedi!
Haber: MUHSİN TOPYILDIZ - mahfuznecip@gmail.com / Arşivi

Leyla ile Mecnun dizisi ile hayatımıza giren ‘Leyla the Band’ grubu diziye veda konserinde Küçükçiftlik Park’ta adeta bir parti mitingine gelmiş gibi 10 bine yakın seyirciyi kendinden geçirdi. L&M’cilerin yoğun ilgi gösterdiği konser bitmek bilmedi!
İlk olarak Mehmet Erdem ve ekibi sahnedeydi. Dizinin müziklerinde imzası olan Mehmet Erdem ve Alper Atakan o hepimizin bildiği melodileri sahneden bize aktarıp “Şimdi esas oğlanları davet ediyorum” deyince kopacak çığlığın yolunu açtılar. ‘Esas oğlanlar’ Sarper Aksoy, Fırat İkisivri, Sarp Aydınoğlu, Osman Sonant, Serkan Keskin, Ali Atay ve Onur Ünlü tek tek sahnede belirdi. Serkan Keskin dizide giydiği parlak ceketlerinden birini - kırmızı - giyip gelmişti konsere. Seyirciler öyle çok el salladılar ki Keskin sahnede göründükten sonra neredeyse on dakika boyunca sadece el sallayabildi. Çay istediğimizi belirttik ama ‘çayın beş dakikası var’mış.
ALİ, O GEMİ GELMİŞ!Onur Ünlü’nün bagetleri birbirine dört kez çarptı ve Leyla the Band’in ilk şarkısı ‘Ben de Özledim’ başladı. Hepimizi zıplatan bu şarkının sonunda Atay “Konser gibi değil eve misafir gelmiş gibi olsun” deyince ışıklar açıldı ve kalabalık sahnedeki herkesi şaşırttı. Serkan Keskin’in yorumu durumu tam olarak özetliyordu: “Ali, o gemi gelmiş.”
Kalabalık, dizinin kaldırılmasına tepkisini dördüncü şarkının ardından göstermişti: “Her yer Taksim, her yer direniş!” Protestolara ritim tutup doğaçlama melodiler yaparak destek oluyoresas oğlanlar.
‘Yokluğunda’ çalındıktan sonra Atay ara vereceklerini söylüyor ama ne mümkün! Bırakmıyoruz ve konsere ara vermeden devam ediyorlar. Tam da bu sırada Serkan Keskin ‘Kim Bilir’i öyle bir patlatıyor ki canımızdan can söküyor. Çay talebimizi tekrarlıyoruz, Keskin “Şimdi su çektim çaya, biraz bekleyeceksiniz” diyor.
İSMAİL ABİ!, HOOOOP!“Cengiz Bozkurt nerede?” derken Atay sahnenin arkasından dev bir Erdal Bakkal maketi ile geliyor ve sahneden Bozkurt’a telefon ediliyor. ‘Alo’ sesiyle ortalık yine çığlık kıyamet. ‘Eyvah Eyvah’ filminin setinde olduğunu söyleyen sanatçı aramızda bulunamamaktan dolayı çok üzgün olduğunu bildiriyor. Telefon kapanmadan gecenin tarihi ayarını veriyor: “Bize her yer Kireçburnu, her yer Leyla ile Mecnun!”
Bozkurt’un telefonunun ardından en az Serkan Keskin’in ‘Kim Bilir’i kadar güzel bir ‘Aşk Bitti’ geliyor Ali Atay’dan. Üzerine ‘Eksik Bir Şey mi Var’, ‘Yalan’ gibi kederli şarkılardan sonra hep bir ağızdan ‘Hâkim Bey’ geliyor. Aynı şarkıdaki gibi dinleyenlerin dilini bağlasan da durmuyor. Protesto tekrarlanıyor: “Bu daha başlangıç, mücadeleye devam!”
‘Hâkim Bey’ performansıyla beraber dizinin diğer oyuncuları da sahnedeki yerlerini alıp bize el sallamaya başlıyorlar. Şarkının bitişiyle içeri gidiyorlar ama bırakmıyoruz... “Kubilay lay lay” diyerek geri dönüyorlar. Şarkının ardından yine bir teşekkür faslı ama seyirciler hep beraber ‘Ben de Özledim’i söylemeye başlayınca bağırarak şarkı söyleyen kitleye eşlik etmek zorunda kalıyorlar ve tarihin en güzel vedalarından birine hep beraber imza atıyoruz. Son anda Keskin mikrofona yaklaşarak bugüne kadar yapmadığı bir şey yapıp ‘İsmail Abi’ seslenişine cevap vereceğini söylüyor. Haykırıyoruz: “İsmail Abiiiiii!” Cevaplıyor:“Hooooop!”
Konserin sonunda sahnedekiler hakkını vererek bizi eğlendirdikleri, bizler de hakkını vererek bu diziyi uğurladığımız için gururlu bir şekilde çıkıp gidiyoruz alandan. Kim bilir bu gidişin dönüşü olacak mı?