Kim bu Kardashian'lar?

Kim bu Kardashian'lar?
Kim bu Kardashian'lar?
Her adımları haber, her cümleleri bir tartışma oluyor, sosyal medya paylaşımlarıysa rekorlar kırıyor. Peki kimdir bu Kardashian ailesi, neden bu kadar gündemdeler?

Her anlarını gözler önünde yaşayan Kardashianlar, ABD ’de 2007 yılında yayınlanmaya başlayan ve günümüzde de devam eden “Keeping Up with the Kardashians”  adlı TV programıyla adlarını duyurdular.

Ailenin en ünlüsü büyük popsu ile sürekli gündemde olan Kim Kardashian. Ve aile üyeleri de Kim’in izinden giderek sürekli magazin basınını meşgul ediyor. Sansasyonel açıklamaları ve dergilere verdikleri cesur pozları ve hatta skandalları bile bir reklam çalışması olarak değerlendiren aile, gündemden düşmemeyi başardı.

 

Skandalları değerlendirmek

Şu an ünlü sanatçı Kanye West ile evli olan Kim, R&B sanatçısı Ray J ile seks kaseti ortaya çıktıktan sonra, önce dava açtı, ancak daha sonra fikrini değiştirerek Vivid Entertainment isimli şirketle bir antlaşma yaptı ve kasetin haklarını 5 milyon dolara sattı. İki evlilik yapan ünlü TV yıldızı, düğünlerinin bütün masraflarını sponsorlara ödetirken özel günlerinin karelerini dergilere satarak servetine servet ekledi.  

Ailenin diğer üyeleri de Kim’i örnek alıyor ve gündemden düşmemek için bütün hünerlerini sergiliyor. Son yıllarda Kim’in üvey kardeşleri Kendall ve Kylie ile gündeme gelen aile en son Kim’in üvey babası Bruce Jenner’in cinsiyet değiştirmesi ile uzunca bir süre gündemi meşgul etmişti.

İşte Kardashian’lar hakkında az bilinenler…

Kim ve öz kardeşlerinin babası, adını Amerikan futbolcu O. J. Simpson davasıyla duyuran avukat Robert Kardashian’dı. Anneleri Kris Jenner’la 1978 yılında hayatını birleştiren Robert’ın evliliği 1990’da sona erdi. Kanser hastası olan baba Kardashian, 2003 yılında yaşamını yitirdi.

Kim’in basında adı sıkça duyulan öz ablası Kourtney ve kız kardeşi Khloe dışında aynı anne-babadan olan Robert Kardashian Jr isimli bir erkek kardeşi var. 


Kim, 10 yaşındayken babası Robert’tan ayrılan annesi, ikinci evliliğini eski Olimpiyat Şampiyonu Bruce Jenner’la yaptı.  Kardashian ailesinin popülerliğine bu kez işte bu üvey baba doping oldu.  Kim Kardashian’ın annesinden Kendal ve Kylie isimli iki kızı olan Bruce Jenner geçtiğimiz aylarda cinsiyet değiştirerek kadın olmayı seçti.  Maaile şu an TV programında rol alıyorlar.


Kim Kardashian’ın Ermeni asıllı babası Robert Kardashian’ın atalarının 1913’te Anadolu’dan ABD’ye göç ettiği ortaya çıktı ve soyağacı yayınlandı.  Kim’in Erzurum göçmeni babaannesi  Helen Arakelyan ile Kars göçmeni dedesi Arthur Kardashian ABD’de evlendi ve oğulları Robert dünyaya geldi.