Kimler geldi kimler geçti?

Kimler geldi kimler geçti?
Kimler geldi kimler geçti?
Her geçen yıl birbirinden görkemli uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapan İstanbul, 2012 yılında dünyaca ünlü starları ağırladı.

İSTANBUL - ''Pop müziğin kraliçesi'' olarak adlandırılan Madonna, 19 yıl aradan sonra ikinci kez geldiği İstanbul'da Türk Telekom Arena Stadı'nda 7 Haziran'da hayranlarıyla buluştu.


Yüksek tempolu sahne performansıyla 55 bin kişilik izleyici kitlesini kendisine hayran bırakan Madonna'nın konserine Türk ünlüler de yoğun ilgi gösterdi. Konser sırasında Marmara Ereğlisi'nde meydana gelen 5.1'lik deprem ''Madonna İstanbul'u Salladı'' yorumlarına neden oldu.


Usher, Enrique Iglesias, Jennifer Lopez, Shakira, Chris Brown ve Marc Anthony gibi sanatçılarla gerçekleştirdiği featuring şarkılarla tüm dünyada dans müziğinin en önemli ismi haline gelen ABD 'li şarkıcı Pitbull, ''Olmeca Golden Nights'' etkinliği kapsamında 30 Haziran'da Küçükçiftlik Park'ta konser verdi.


Red Hot Chili Peppers'ı 40 bin hayranı izledi


Funk, punk ve metali harmanlayarak müzik yapan ABD'li grup Red Hot Chili Peppers, 8 Eylül'de Santralistanbul'da konser verdi. İlk kez Türkiye 'de konser veren grubun sürprizi İlhan Erşahin oldu. Grubun bas gitaristi Michael Peter Balzary'ın arkadaşı olan Erşahin bir şarkıya eşlik etti. Grubun gitaristi Josh Klinghoffer, sahneye Türk bayraklı tişörtle çıktı.


''Californication'', ''Otherside'', ''Scar Tissue'', ''Under the Bridge'' gibi dünyada yankı uyandıran hitlerin sahibi olan grubun konserini, 40 bin kişi izledi.


Dance Me To The End Of Love'' yeniden...


Kanadalı efsanevi müzisyen ve şair Leonard Cohen, ''2012 Old Ideas Dünya Turnesi'' kapsamında 19 Eylül'de Ülker Sports Arena 'da konser verdi.''Send Me An Angel'', ''Still Loving You'', ''Hurricane'', ''Always Somewhere'', ''Humanity'' şarkılarıyla tüm dünyada 100 milyondan fazla albüm satan ve birçok ödüle layık görülen efsane Rock grubu Scorpions, 19 Ekim'de Maçka Küçükçiftlik Park'ta konser verdi.Son olarak 2010'da Türkiye'de hayranlarıyla buluşan Scorpions, 2012'de de uzun sure hafızalardan silinmeyecek bir performans sergiledi. 


Yıla damgasını vurduYılın sonuna damgasını vuran konser ise Latin yıldız Jennifer Lopez'in ''Dance Again'' turnesi kapsamında 14 Kasım Ataköy Atletizm Arena'da, 16 ve 17 Kasım'da ise Ülker Sport Arena'da verdiği konserler oldu.Lopez'e İstanbul konserinde dansçı sevgilisi Casper Smart da eşlik etti. Latin şarkıcı, İstanbul'a ikizleri Max ve Emme'yi de getirdi. Jennifer Lopez, konserlerinden arta kalan zamanda kentin eğlence mekanlarını ve alış veriş merkezlerini de gezdi. Lopez'in çocukları ve sevgilisiyle kaldığı otelin yanındaki parkta vakit geçirmesine basın büyük ilgi gösterdi. (aa)