Kır düğünü hayali kurdular, 'kar' düğünü yaptılar

Kır düğünü hayali kurdular, 'kar' düğünü yaptılar
Kır düğünü hayali kurdular, 'kar' düğünü yaptılar
Erzurum'un Şenkaya ilçesinde kır düğünü ile evlenmeyi planlayan genç çift, düğünlerini kar üzerinde gerçekleştirdi. Genç çift davetlilerle birlikte kar üzerinde halay çekip, gönüllerince eğlendi.

ERZURUM – İnsan Kaynakları Uzmanı Deniz ile Bilgisayar Mühendisi Uygar Yavuz İstanbul'da tanışıp birbirlerine aşık oldu. Evlilik kararı alan çift, İstanbul'da kına gecesi yapıldıktan sonra düğün için damadın memleketi Erzurum'un Şenkaya ilçesine bağlı Yanıkkaval Köyü'ne geldi. Düğün sabahına kar sürprizi ile uyanan çift, ellerine kürekleri alarak önce samanlığın toprak damını temizledi. Daha sonra gelinlik ve damatlığını giyen çift, sıfırın altında 2 derecede evlerinin önündeki alanda yapılan düğünlerinde kar üzerine halay çekip doyasıya eğlendi.

Düğün pastasını da kar üstünde kesen çift, hayal ettikleri kır düğününü kar üzerinde gerçekleştirdiklerini söyledi. Kar düğününün de güzel olduğunu belirten damat Uygar Yavuz, "Kına gecesini İstanbul'da yaptık. Köyümüzde güzel bir kır düğünü hayal ediyorduk. Ama kar bize sürpriz yaptı. Bizim için de unutulmayacak bir düğün oldu" diye konuştu.

(Murat AYDIN / DHA)