Kitap, tasarım, heykel...

Crash, Naked Lunch, Videodrome... Evet, David Cronenberg filmleri söz konusu olan.

Bu akşam David Cronenberg
Crash, Naked Lunch, Videodrome... Evet, David Cronenberg filmleri söz konusu olan. Tüm bu filmler ve soundtrack'leri, duvarlara yansıtılan canlı dialar eşliğinde (bir nevi lavalamp olayı, görmekte fayda var)... Yanında limitsiz bira da cabası. Eh tabii her şeyin bir bedeli var, ama insaf sınırları dahilinde. Uzun lafın kısası tüm bu imge bombardımanı artı istediğiniz kadar bira eşittir 10 milyon TL. Çinili'de saat 20:00'de başlayacak gecenin uzunluğu dayanma kapasitenize bağlı. Ayrıntılı bilgi için Tel: (0216) 346 37 20Kartal gözlüm
Gözünüz bozuk ve lensleriniz var. Lenslerin bakımı için bir zaman ayırmak, temizlemekle uğraşmak sizi sıkıyor, ayrıca daraltıyor. Sizin gibi kullanıcılar için geliştirilen günlük kullan-at lensleri denemekte fayda var. Günlüğü 2 milyon 360 bin TL'ye geliyormuş. Yedeği olduğundan kaybetme korkusu yaşamıyorsunuz, işiniz bitince çıkarıp atıyorsunuz. Focus Dailies'deki Viba Vision kampanyasına bir göz atın. Ya da http://www.cibavision.com.tr adresini ziyaret edin.


Yazmakla geçen 25 yıl
Edebiyatta gümüş yılını kutlayan Buket Uzuner, okurlarına ve kendisine bir armağan vermek için anı, deneme ve nehir söyleşi türlerini harmanlayan Gümüş Yaz'ı yazdı. Kapak ve iç tasarımını Kezban Arca Batıbeki'nin yaptığı kitap, Buket Uzuner'in kendisiyle yüzleşmelerini, takıntılarını,
onun yazarlarını, seçtiklerini, özel olarak yazdığı denemelerini ve Feridun Andaç tarafından yapılmış bir nehir söyleşisini içeriyor.


En güzel ayakkabı
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından düzenlenen 4. Özgün Ayakkabı Tasarım Yarışması'na katılmak için son katılım tarihi 14 Ocak 2003. Bilgi için:
0232 238 90 75 (dahili 123) ya da http://www.deu.edu.tr


İyi niyet ve paylaşma
Bugün Nişantaşı Milli Reasürans Pasajı girişinde 11:00-16:00 arasında yapılacak İyi Niyet ve Paylaşma Günü etkinliğinde, Nişantaşı'm Derneği, Mor Çatı, TOÇEV, Spastik Çocuklar Vakfı, Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulu, Doğal Hayatı Koruma Derneği ve Darülaceze gibi sivil toplum örgütleri kendilerini tanıtacak, firmalardan toplanan ürünler bağış yapanlara hediye edilecek ve malzeme yardımı toplanacak.


Bir güç 'Ki'...
Japon Ressam Yuriko Hirose'nin KiEnergy Color isimli sergisi The Marmara Manhattan'da 12 Ocak 2003 tarihine kadar açık olacak. Hirosa, Japon kültüründe 'Ki' olarak adlandırılan yaşam enerjisi kavramı üzerine çalışmış. Hirose'ye göre bu güç olmazsa yaşam da olmaz. Tüm gezegenleri ve yıldızları etkileyen bu güç Hirose'nin heykellerinde ve resimlerinde de karşınıza çıkacak. Tabii eğer sergiye giderseniz.
Tel: (0212) 251 46 96