@ubuget

Kıvanç - Beren formülünün sonuna mı geldik?

Kıvanç - Beren formülünün sonuna mı geldik?
Kıvanç - Beren formülünün sonuna mı geldik?
Ekranın Sneijder'i, Alex'i, dizi projelerinde tahtaya ismi ilk yazılan oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ beyazcam kariyerinde belki de ilk defa taca çıktı. Ne dersiniz televizyon dünyasının Kıvanç - Beren formülünün kullanım tarihinin sonuna mı geldik?
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL - 2002 Best Model of Turkey birinciliğiyle ivme kazanan bir modellik kariyeri Gümüş dizisiyle televizyon izleyicisinin kalbine giden bir yolculuk… Kara kaşlı kara gözlü jönlerin diyarında sarışın mavi gözlü genç bir adam. Genç kızların deyimiyle Kıvanç Çokçoktatlıtuğ.
Aşk-ı Memnu’daki ‘Behlül’ onu televizyon dünyasında bir formül haline getiren rol: ‘Kıvanç varsa ‘sorun yok!’ Aynı dizideki rol arkadaşları Beren Saat ve Hazal Kaya içinde aynı işlevi gördü aslında nam-ı diğer yasak aşk. Ekranda reyting arayanların kapısını çaldığı isimler oldular. Kıvanç, Beren ve Hazal. Beren Saat ve Hazal Kaya Kıvanç’tan biraz daha evvel indirdiler bayrağı.

BİHTER VE FATMAGÜL FIRTINASINDAN SONRA…
Bir televizyon yarışmasıyla başlayan; Hatırla Sevgili ile hatırı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan, Aşk-ı Memnu ile Türkiye ’nin gündemine oturan Beren Saat, bu başarısını ‘Fatma Gül’ün Suçu Ne?’ ile taçlandırırken ‘İntikam’ dizisiyle çarşafa dolandı. Beren Saat’in 2015 Eylül’de TİMS Prodüksiyon’un, Muhteşem Yüzyıl'dan sonra yeni dizisi Kösem Sultan’da izleyiciyle buluşması bekleniyor. Saat’in bu rolle İntikam’ın kariyerindeki izlerini silip silemeyeceğini de zaman gösterecek…

ADINI HAZAL KAYA KOYDUM Efsanelerin en gençlerinden biri de 1990 doğumlu Hazal Kaya. Genco’yla rüştünü ispat etti, Aşk-ı Memnu’dan en kârlı çıkan isimlerden biri o oldu ve Adını Feriha Koydum isimli televizyon fenomeninin altına Çağatay Ulusoy’la birlikte imzasını koydu. O diziden ayrıldıktan son Emir’in yolu da çıkmaza girdi. Kaya da son iki dizisin de hedefi vuramayanlardan. Son Yaz-Balkanlar 1912 ve A.Ş.K izleyiciyi ekran başında tutmaktan uzak performanslar sergiledi.

KURT SEYİT VE ŞURA 21 BÖLÜM DAYANABİLDİ
‘Kurt Seyit ve Şura İstanbul dizisi yayıncı kanalın ve yapım şirketinin mutabakatı ile Aralık ayında ekrana gelecek 21.Bölümü itibari ile ekranlara veda edecektir.’ Nermin Bezmen’in aynı isimli romanından televizyona uyarlanan son dönemin en büyük bütçeli ve iddialı işlerinden biri Ay Yapım’ın bu basın bülteniyle vedasını resmileştirmiş oldu. Farah Zeynep Abdullah’a, İstanbul’a taşınmasına son Fahriye Evcen takviyesine rağmen bir türlü üst sıraları zorlayamadı Kurt Seyit ve Şura izleyiciyi hikâyenin içine bir türlü çekilemedi. Mutlaka Star’ın ve Ay Yapım’ın maddi kayıpları daha büyüktür ama Kurt Seyit ve Şura’nın bitişi en çok Kıvanç Tatlıtuğ’un hanesine eksi olarak yazılacak. Gümüş’le başlayan, Menekşe ile Halil’le devam eden Aşk-ı Memnu ile zirveye ulaşan Kuzey ve Güney’le oradaki yerini perçinleyen Ezel’deki Sekiz karakteriyle bambaşka bir limana yönelen Tatlıtuğ’un dizi kariyeri ilk kez tökezledi.

KENAN İMİRZALIOĞLU GERÇEĞİ
Ekranda 12 sezonu tek rolle deviren Necati Şaşmaz’ı saymazsak Kenan İmirzalıoğlu beyazcamın kralı olarak göze çarpıyor. 1998’de Deli Yürek’le başlayan Alacakaranlık’la, Acı Hayat ’la devam eden Ezel’le zirve ulaşan macera Karadayı’yla da üçüncü sezonunda devam ediyor. Oyunculuğundaki gözle görülür gelişimin yanında Kenan İmirzalıoğlu’nun başarıyı ‘benzer’ rollerde yakaladığının notunu düşebiliriz isminin yanına.

HİKAYE İZLEYİCİYİ YAKALAMAZSA SULTAN SÜLEYMAN OLSAN DA NAFİLE Hikâye izleyiciyi bir yerinden yakalamadıktan sonra karşısında ‘Sultan Süleyman’ olsa da kanalı çeviriyor izleyici. Muhteşem Yüzyıl birçok ismi ekran efsanesi haline getirdi. Ama Halit Ergenç, Okan Yalabık ve Mehmet Günsür, Selma Ergeç ilk solukta akla gelenler. Ve tabi Hürrem. Hepsinden önce tükenen Meryem Uzerli. Tek diziyle erişilen muhteşem bir şöhret. En çok da onun bundan sonraki macerası bekleniyor olmalı. Hürrem’i saraydan çıkartıp bir gecekonduya koyduğumuzda ne olacağı da merak konusu tabi. Bakalım saray macerasında tavan yapan yıldızların bundan sonraki durakları neresi olacak? Bakalım yakın dönemin ekrandaki kral ve kraliçesi beyazcamdaki macerası nasıl devam edecek. İzleyip, göreceğiz…