Kıyam'da Özcan Deniz farkı

Kıyam'da Özcan Deniz farkı
Kıyam'da Özcan Deniz farkı
TRT 1'de yayımlanan 'Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam' dizisinin yeni sezon galası dün gerçekleşti. Gözler diziye yeni katılan Özcan Deniz'in üzerindeydi.
Haber: Alpbuğra Bahadır Gültekin - bahadir.gultekin@radikal.com.tr / Arşivi

TRT 1’de ekrana gelen ‘Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam’ dizisinin yeni sezon galası dün akşam Nişantaşı City’s alışveriş merkezinde gerçekleşti. Saat 20.00’de başlayan etkinlikte misafirleri yine yeniçeri ve cariye kılığına girmiş görevliler karşıladı. Etkinlikten habersiz sinemaya giriş yapan izleyicilerden “Cadılar Bayramı mı kutlanıyor acaba?” konuşmaları duyulunca, acaba oyuncular da mı kostümleriyle iştirak edecek düşüncesi hasıl oldu ister istemez.

Zira geçen nisan ayında gazeteci Fehmi Koru’nun organize ettiği, Adile Sultan Sarayı’ndaki ‘Fasıl Dostluğu’ gecesine, ‘Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam’ın oyuncuları kostümleriyle katılmıştı. O gece hem kıyafeti hem de zarafetiyle salona sultan edasıyla giriş yapan Türkan Şoray alkışlar eşliğinde yerine otururken, dizinin III. Ahmed’i Kerem Atabeyoğlu da gece boyunca başında kavuğuylaydı.

Özcan Deniz’e büyük ilgi

Salona girer girmez acaba bir ‘renkli görüntülere sahne oldu’ haberi çıkar mı diye umutlandım ama fuayede Fırat Tanış ve Mustafa Uzunyılmaz’ı kostümsüz görünce bu düşünceler uçtu, gitti. Galaya tam kadro katılım yoktu ama salon da boş değildi. Gösterimden hemen önce basın mensupları fotoğraf alırken, bir uğultu oldu ve dizinin yeni sezonunda rol alacak olan Özcan Deniz salona giriş yaptı. Geçtiğimiz aylarda bölüm başına 40 bin lira alacağı konuşulan Deniz, böyle bir yapımda rol almaktan dolayı mutluluğunu dile getirdi, sık sık heyecanlı olduğunu vurguladı.

İzleyiciler yerlerine oturduktan sonra konuşma yapan Burhan Özkan, “Ölülerin arkasından, filmlerin önünden konuşulmaz” diyerek başladı söze. Hemen ardından başta yönetmen Abdullah Oğuz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti. Abdullah Oğuz’un adının geçmesi üzerine salondan alkışlar yükseldi.

Yeni sezonun çok farklı

Geçen sezon dizinin yönetmenliğini üstlenen Altan Dönmez’in de görevinden ayrılması üzerine Abdullah Oğuz’a bir teklif götürülmüş, Oğuz da “Dizinin altyapısını çok beğeniyorum” diyerek teklifi kabul etmişti. Gerçekten de yeni sezonun ilk sahnelerinde Abdullah Oğuz’un farkı anlaşılıyordu.

İlk sezon teknik açıdan eleştiri yağmuruna tutulan dizide, iç mekân çekimleri ve dövüş sahneleri daha bir profesyoneldi. Müzik ve görsel efektlerin de üzerine bir hayli önem verildiği dikkat çekiyordu. Dizide at binip kılıç kuşanan Özcan Deniz’in rolüyle dikkat çektiği Bir Zamanlar Osmanlı: Kıyam dizisi 5 Kasım pazartesi günü saat 20.00’da TRT – 1’de ekrana gelecek.