'Kız Kafası'na devam: 'İstanbul Kızı'

'Kız Kafası'na devam: 'İstanbul Kızı'
'Kız Kafası'na devam: 'İstanbul Kızı'
İki yıl önce yayımladığı 'Kız Kafası' albümü çok beğenilen Çiğdem Erken, bu kez 'İstanbul Kızı' albümüyle karmışızda.

“Aşk hafızam” diye tarif ettiği şarkılardan oluşan ‘ Kız Kafası’ albümüyle hayli iyi eleştiriler alan Çiğdem Erken, iki yıl sonra ikinci albümü ‘ İstanbul Kızı’yla dinleyicisine merhaba diyor. Ada Müzik etiketiyle çıkan albümde yıllardır internette paylaşılan Çiğdem Erken şarkılarının yanı sıra yepyeni şarkılar da var. Prodüktörlüğünü Çiğdem Erken’in, aranjörlüğünü Nurkan Renda’nın üstlendiği İstanbul Kızı’nda Çiğdem Erken’e Bilal Karaman, Kağan Yıldız, Alpdoğan Türeci, Derya Türkan, Şenova Ülker, Didem Erken, Gürol Ağırbaş, Birol Ağırbaş, İlker Görgülü, Cengiz Baltepe, Güvenç Dağüstün, Nuri Harun Ateş gibi önemli müzisyenler eşlik etti. Ayrıca son yılların yükselen genç yıldızı Ceylan Ertem ‘Cihangir’de’ adlı şarkıda Erken’e eşlik ederken, kült yorumcu Umay Umay da geçtiğimiz yıl yayınladığı ‘Cevapsız Ağrı’ adlı kitabından bir şiirle albüme nefes katıyor.
11 şarkının yer aldığı albümün kayıtları İhsan Apça ve Özkan Mete ile Ada Stüdyo’da, piyano kayıtları Saygın Özatmaca ile Babajım’de gerçekleştirilirken mixler Nurkan Renda, Özkan Mete ve Çiğdem Erken tarafından yapıldı. Mastering ise Sterling Sound’da Joe La Porta tarafından yapıldı. Kapak tasarımını Berkcan Okar yaptı. Fotoğraflar ise Mehmet Turgut imzası taşıyor.
Birçok dijital platformda yayımlanan ‘İstanbul Kızı’, şu anda ön siparişte olduğu iTunesTurkey’de ise 28 Haziran’da satışa sunulacak.

Albümde yer alan şarkılar
1- Cihangir'de
2- Gece
3- Çakmak
4- Naz
5- Çakmak Gibi
6- Gonca Deli
7- Piyano
8- Doğacak
9- Zeus
10- Aşk Bu
11- İstanbul Kızı (Bonus Track)