Kızını ısıtmak için 2 milyon doları yakmış

Ünlü uyuşturucu baronu, kızı üşümesin diye 2 milyon doları (3 milyon TL) ateşe verip cayır cayır yakmış.
Kolombiyalı ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar, oğlunun iddiasına göre, kaçarken bir dağa gizlendiği sırada kızının soğuktan donmak üzere olduğunu fark etmiş ve 2 milyon dolar nakiti ateşe vermiş. Adını Juan Pablo Escobar’dan Sebastian Marroqumn’a çeviren kokain baronunun oğlu, babasının bu ateşte yemek de pişirdiğini söylüyor.

Aileyi gözü bağlı gezdirmiş
15 yıl önce babasının ölümünün ardından ailesiyle Arjantin’e yerleşen Sebastian Marroqumn, sessizliğini çarpıcı açıklamalar yaptığı Kolombiyalı ‘Don Juan’ dergisine bozdu. Marroqumn dergiye verdiği söyleşide ayrıca, o dönemde yaşadıkları Medellin kentinde babasının yabancıların şehre geldiğini hemen anlayabilmek için bir taksi şirketi satın aldığı ve ailenin tüm üyelerini 48 saatte bir kentin farklı noktalarındaki 15 gizlenme yeri arasında dolaştırdığı bilgisini de verdi. Marroqumn’un anlattığına göre, yakalanırlarsa işkence sırasında gizlenme yerleri hakkında bilgi verememeleri amacıyla ailenin gözleri de bağlanıyormuş.

1993’te öldürüldü
Medellin uyuşturucu çetesinin lideri Pablo Escobar, 1993 yılında polisten kaçmaya çalışırken vurularak öldürülmüştü. Escobar, gücünün en yüksek olduğu 1989 yılında Forbes dergisi tarafından yaklaşık 18 milyar sterlinlik servetiyle dünyanın en zengin yedinci adamı olarak belirlenmişti. ABD ve Kolombiya hükümetlerinin düşmanı olduğu bu dönemde ünlü uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar, fakirlere para dağıttığı Medellin’de bir kahraman olarak görülüyordu. Bazı iddialara göre 1992 yılında Kolombiya’daki özel hapishanesinden kaçtığında, Escobar’ın yakalanmasında ABD ordusundan keskin nişancıları da görev almıştı. (The Daily Mail)