Kızının operasyonunu internetten öğrendi

Kızının operasyonunu internetten öğrendi
Kızının operasyonunu internetten öğrendi

Oscar ödüllü yıldız Angelina Jolie’nin mastektomi operasyonu geçirip iki memesini aldırması, dün sadece Hollywood’un değil, tüm dünyanın gündemindeydi. New York Times için kaleme aldığı yazıda başından geçenleri anlatan Jolie, doktorunun yüzde 87 meme kanserine yakalanma riski bulunduğunu söylemesi üzerine ameliyat kararı aldığını yazmıştı.
“Riski en aza indirmek için ameliyat oldum. Operasyondan sonra ise bu risk yüzde 5’e düştü” diyen yıldızın hayat arkadaşı Brad Pitt ise Evening Standard gazetesine verdiği demeçte Angelina Jolie‘nin ‘kahramanca bir tercihte bulunduğunu’ belirtip “Dünyada en çok istediğim şey onun benimle ve çocuklarıyla sağlıklı ve uzun yaşaması. Tüm ailemiz için mutlu bir gün” açıklamasını yapmıştı.
Bugün ise Jolie’nin kendi gibi Oscar ödüllü babası Jon Voight’tan bir açıklama geldi. Kızının geçirdiği operasyonu, herkes gibi internetten öğrenen Voight, New York Daily News’e, operasyondan iki gün önce kızıyla bir araya geldiklerini, ancak Jolie’nin kendisine konuya istinaden hiçbir şey söylemediğini anlattı. 74 yaşındaki Voight, kızının kararına saygı duyduğunu ve haberin yayılmasının ardından kendisine kanser riskine dair açıklamalar yaptığını da sözlerine ekledi.
Jolie’nin erkek kardeşi James McCarthy ise “O da annemiz gibi ilk önce çocuklarını düşünüyor” dedi.