Klasik, cazla buluşuyor

Klasik, cazla buluşuyor
Klasik, cazla buluşuyor

20. İstanbul Caz Festivali bu akşam çok özel bir konsere ev sahipliği yapıyor. 350 yılık dünyanın en eski kimya şirketi Merck İlaç Ecza ve Kimya sponsorluğuyla Almanya’nın önemli şeflerinden Wolfgang Heinzel yönetiminde Deutsche Philharmonie Merck, ‘Teatime at the Savoy’ projesi kapsamında Opera Swing Quartet ve ünlü caz müzisyeni Kerem Görsev ile bir araya geliyor. Klasiğin cazla birleşeceği gece Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda saat 21.30’da başlayacak.
İlk kez Türkiye ’ye gelecek olan ekip konser öncesi düzenledikleri basın toplantısında projeyi anlattı. Merck Filarmoni Orkestrası’nın şefi, Wolfgang Heinzel, Kerem Görsev’le çalacak olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtirken, Orkestra Müdürü Stefan Reinhardt, orkestranın fabrikada çalışan işçiler tarafından kurulduğunu, daha sonra profesyonel müzisyenlerin kadroya dahil olmasıyla uluslararası bir üne kavuştuğunu belirtti. Toplantıya Merck Serono Intercontinental Bölge Başkanı Elçin Ergün de katıldı.
Caz Festivali Direktörü Pelin Opcin’in moderatörlüğünü yaptığı toplantıda Kerem Görsev’e de teşekkür plaketi verildi. Görsev efsanevi caz piyanisti Bill Evans’a ithaf ettiği son albümü ‘To Bill Evans’ta yer alan iki parçası ‘Mastic Puding’ ve ‘Abacco’nun dünya prömiyerlerini de orkestra eşliğinde gecede yapacağını açıkladı. Biletler Biletix ve İKSV’den alınabilir.