Klasik güzeldir

GANT USA sponsorluğunda yapılan geleneksel klasik lüks arabalar rallisi bu yıl 'Trial to the Nile 2002' adı altında 13 Nisan'da Almanya'nın Mainz şehrinden start aldı.

GANT USA sponsorluğunda yapılan geleneksel klasik lüks arabalar rallisi bu yıl 'Trial to the Nile 2002' adı altında 13 Nisan'da Almanya'nın Mainz şehrinden start aldı. 40 yaşından büyük klasik en lüks araba modellerine açık olan ralliye dünyanın her yerinden iş adamları ve eski ralliciler Rolls Royce, Bentley, Porsche, Mercedes, Morgan gibi az bulunan otomobilleri ile katılıyorlar. Almanya'dan yola çıkıp Slovakya-Romanya-Bulgaristan rotasından Türkiye'ye gelen ralliciler iki gün burada kaldıktan sonra Ankara ve Kapadokya üzerinden Suriye sınırına doğru yol aldılar.
Heyecanlı yolculuk
Yolculuk henüz bitmiş değil. 23 Nisan'da Suriye'ye geçen ralli arabaları oradan
Ürdün'e ve Ürdün Aqaba limanından Sina yarımadasına geçecekler. Çölü aşıp Nil
nehrine varacak olan arabalar nehir kıyısından Luxor'a gidecek, oradan dönüş yapıp kuzey rotasından İskenderiye ve Kahire yolunu tutacaklar. Ralli 5 Mayıs'ta Ghiza
piramitlerinin altında yapılan kapanış töreniyle sona erecek. Ralliyi gün gün takip edebilmek ve kim bilir gelecek seni katılabilmek için http://www.thetrial.nl adresinden bilgi alabilirsiniz.