Kocaman bir gülümsemedir Sezen Aksu

Kocaman bir gülümsemedir Sezen Aksu
Kocaman bir gülümsemedir Sezen Aksu
'Nerdesin Aşkım' sloganları, taklitler, konuklar... Sezen Aksu, Harbiye Açıkhava'yı yine bildiğince coşturdu.
Haber: ECE ÇELİK / Arşivi

Daha önce iki kez Sezen Aksu konserine gitmiş biri olarak söylemeliyim ki, her konserden “Şu Sezen Aksu benim arkadaşım olsa ne eğlenirdik kimbilir” hissiyle ayrılıyorum. Önceki gece Açıkhava sahnesindeki konser çıkışında da bu hissim değişmedi. Merdivenler dahil tıklım tıklım dolan Harbiye Açıkhava sahnesinde ‘Gülümse’ şarkısıyla açılışı yaptı Sezen Aksu.
Konserin başlarında ‘Belalım’, ‘Masum Değiliz’ gibi ‘damar’ şarkılarını söylemeyi tercih eden Sezen Aksu ilk üç şarkının ardından seyircilerle sohbete başladı. Komik kadın ... Kah seyircilerle kah orkestra üyeleriyle uğraşan Sezen Aksu Unkapanı’nda kendisini ciddiye almayan yapımcıları, Fahir Atakoğlu’yla tanışmasını, fazla kilolarını, onu tanrılaştıranlara duyduğu hayreti anlattı da anlattı.
Aksu bu yıl bestelediği ‘Kayıp Şehir’ dizisinin jenerik şarkısını söyledikten sonra dizide rol alan trans Ayta’yı sahneye davet etti. Onunla tanışmasını ve Ayta’nın hayatla olan mücadelesini anlatan Aksu ardından sahneyi Ayta’ya bıraktı. Ayta şarkısını söylerken arkadan dev bir LGBT bayrağı açıldı. Sezen Aksu Ayta’yı sahneden uğurlarken seyiricilere ‘nerdesin aşkım’ sloganı attırması da ayrı sempatikti.

'İşe geç kalmış dansöz' taklidi
Konser ‘Kutlama’, ‘Pardon Bakar Mısınız’ gibi son yıllara ait şarkılarıyla devam ederken Aksu’nun ‘kankam’ dediği Emel Müftüoğlu’nu sahneye davet etmesiyle ortam yeniden şenlendi. Müftüoğlu ile Aksu bir araya gelince adeta iki küçük çocuğa döndüler ve evdeki hallerini seyircilere ispiyonladılar. Aksu, Müfüoğlu’na Sezen Aksu’yla karşılaşan çocuk , Yeliz ve eurovision taklitleri yaptırdı, Müftüoğlu ise Aksu’ya ‘işe geç kalmış dansöz’ taklidi.

3.5 saat sahnede Güle oynaya üçbuçuk saat sahnede kaldı Sezen Aksu. Konserin finalinde söylediği ‘Kavak’ şarkısını Madımak Oteli’nde ve Roboski’de hayatını kaybedenlere gönderdi. Sezen Aksu yine şaşırtmadı, şarkıları, duyarlılığı, verdiği mesajları ve adeta stand up gösterisine dönen şarkı aralarıyla seyircisinin yüzüne kocaman bir gülümseme kondurdu.
Sezen Aksu, 24 Ağustos ve 6-7 Eylül ’de yeniden Harbiye Açıkhava’da.