@ubuget

Kod Adı: Hayal kırıklığı!

Kod Adı: Hayal kırıklığı!
Kod Adı: Hayal kırıklığı!
Gezi direnişine ve 17-25 Aralık operasyonlarına hükümetin gözünden bakan Kod Adı K.O.Z. vizyondaki ilk üç gününde 127. 743 izleyiciye ulaşabildi. Filmin Recep İvedik 4'ün gişe rekorunu kırabilmesi için artık küçük çaplı bir mucizeye ihtiyacı var!
Haber: ÜMİT BUGET - umit.buget@radikal.com.tr / Arşivi

RADİKAL- 13 Şubat Cuma haftasında vizyona giren filmlerin ilk 3 gün ulaştıkları izleyicisi sayıları belli oldu.

Gişe rakamı en çok merak edilen filmlerden biri de Gezi direnişine ve 17-25 Aralık operasyonlarına hükümetin gözünden bakan Celal Çimen’in yönettiği Kod Adı K.O.Z. isimli yapımdı.

HEDEF RECEP İVEDİK’İ GEÇMEKTİ AMA…
Hedefi Recep İvedik 4’ün rekorunu geçmek olarak belirleyip çıtayı 7,4 milyon izleyici gibi oldukça yüksek bir rakama çeken filmin ilk üç gün rakamı 127.743 kişi olarak gerçekleşti.Recep İvedik 4 vizyona girdiği hafta ilk üç günde 1,641.474 izleyiciye ulaşmıştı.

Kod Adı Koz: Oysa beraber yürümüşlerdi bu yollarda...


KOD ADI M.C.Z.
Bu rakamlara bakıldığında Kod Ad Koz’un Recep İvedik 4’ün rekorunu kırabilmesi için küçük çaplı bir mucizeye ihtiyacı var Filmle ilgili rakamlarda dikkat çeken bir detay da izleyiciye ulaştığı salon sayısı. Bu rakam vizyondan önce ısrarla 850 salon olarak belirtilmişti ama film ancak 367 salonda izleyiciyle buluşabildi.

Meğer 'Kod Adı: KOZ' bir masalmış!


1 MİLYON İZLEYİCİYİ DE BULMAYABİLİR
Kod Adı K.O.Z.’un psikolojik sınır olan bir milyon barajını aşması da çok kolay görünmüyor. Gişe tahminlerinde kabul gören bir yöntem olan ilk üç gün gişesi x 7 formülü filme uygulandığında ortaya 889.000 gibi bir rakam çıkıyor. Ki bu Celal Çimen’in çok mütevazı bir rakam olarak gördüğü 1 milyonun da altında kalıyor.

Kod Adı K.O.Z'un hedefi Recep İvedik'i geçmek!


GRİNİN 50 TONU’NUN DA GERİSİNDE KALDI
E.L James´in aynı isimli kitabından beyazperdeye uyarlanan Fifty Shades of Grey (Grinin Elli Tonu) 292.492 izleyiciye ulaşarak haftanın en çok izleyici çeken yapımı oldu.

2015’İN EN ÇOK SEYREDİLENİ MAHSUN KIRMIZIGÜL
2015’in ilk gününde izleyiciyle buluşan ve vizyondaki yedinci haftasını geçiren Mahsun Kırmızıgül’ün ‘Mucize’si şu ana kadar yılın en çok izleyici çeken yapım oldu. Mucize 3.450.315 kişiye ulaştı.