Konforlu trenle Afrika'da vahşi hayat

Konforlu trenle Afrika'da vahşi hayat
Konforlu trenle Afrika'da vahşi hayat
Unutulmaya yüz tutmuş tren seyahatlerini yeniden canlandıran Setur, Afrika'nın vahşi yaşamından safariye, Unesco Dünya Mirası listesindeki Viktorya şelalerinden, Elmas Madenleri Müzesi'ne uzanan farklı zenginlikleri konforlu tren yolculuğuyla keşfe çıkarıyor.

Setur, Afrika ’daki doğal yaşamı konfordon ödün vermeden tanıma imkanı sunuyor. Afrika’nın en lüks treni Rovos ile koloniyal mimariye sahip Cape Town’da başlayacak serüven, Dünyadaki en büyük bitki krallığına ev sahipliği yapan Ümit Burnu Yarımadasını, Elmas Madenlerini, Başkent Pretorya’yı, Botswana’yı katederek devam ediyor. Zimbabwe Hwange Ulusal Parkında yapılan safari ile hayvanların doğal yaşamına dâhil olurken yaşanılan keyif, UNESCO Dünya mirası listesindeki Viktorya şelalelerine yapılan geziyle zirveye ulaşıyor.

Kara deliğe seyahat
Lüks tren, 1975 senesinde Ulusal Miras listesine alınan tarihi kasaba Matjiesfontein’e uğrayacak, Afrika’nın ilk elmasının bulunduğu yer Kimberley’deki insan yapımı en büyük delik olan Big Hole ve Elmas Madenleri Müzesi gezileri için fırsat sunacak. Kış aylarında dahi hava sıcaklığının 20 derecenin altına düşmeyen Botswana’nın başkenti Gaborone’dan, manzaralar eşliğinde Zimbabwe sınırına kadar Oğlak Dönencesi boyunca kuzeye yol alacak. Gözlem vagonu ve Club Lounge gibi özellikleri bulunan tren, yolculuk boyunca misafirlerini her şey dahil sistemi ile ağırlamakta, geceleri ise rahatsız etmemek adına belirli saatler arasında yol almamaktadır.

Zimbabwe Hwange Milli Parkı ve Viktoria Şelaleri
Gezginler isteğe bağlı on dört veya on günlük turlarda, Zimbabwe’deki Milli Park’ta 4x4 araçlar ile hayvanları doğal ortamında gözlemleme şansını; güvenli teknelerle su aygırlarını ve timsahları gözlemleme fırsatı bulacak.