Korsan rekoru bu yıl da 'Game of Thrones'ta!

Korsan rekoru bu yıl da 'Game of Thrones'ta!
Korsan rekoru bu yıl da 'Game of Thrones'ta!
Nisan ayında altıncı sezonu başlayacak HBO'nun efsane dizisi 'Game of Thrones' (Taht Oyunları), son üç yılda olduğu gibi 2015 yılında da korsan olarak en çok izlenen dizi oldu.

RADİKAL - TorrentFreak’in verilerine göre Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinin beşinci sezon finali BitTorrent üzerinden tahmini olarak 14.4 milyon kez indirildi. Game of Thrones dizisini 6.9 milyon indirme rakamıyla The Walking Dead izledi. 4.4 milyonla The Big Bang Theory ise üçüncü en çok indirilen dizi oldu. Bunların yarısından çoğunun dizinin ABD’de yayımlanmasından sonra bir hafta içinde indirildiği tespit edildi.

TorrentFreak, Game of Thrones beşinci sezon finalini yasal yoldan izleyen tahmini TV seyirci sayısını 8.11 milyon olarak açıkladı. ABD’de HBO tarafından yayınlanan dizi, aboneleri için oluşturduğu çevrim içi servis HBO Go üzerinden de yayınlanıyor.

Game of Thrones 2012, 2013 ve 2014 yıllarında da en çok korsan sürümü indirilen dizi olmuştu. Game of Thrones aynı zamanda 258 binden fazla kişinin diziyi aynı anda paylaşmasıyla bu yıl bir rekora daha imza atmıştı.