Korsanlar, kanlı prensesler, çizgi karakterler...

Korsanlar, kanlı prensesler, çizgi karakterler...
Korsanlar, kanlı prensesler, çizgi karakterler...

Nicole Scherzinger

Önceki gece kutlanan Cadılar Bayramı şerefine Amerika'da ve İngiltere'de renkli partiler verildi. Ünlü isimler kostümlü partilerde kılıktan kılığa girdi.

Cadılar Bayramı önceki gün Amerika’da renkli partilerle kutlandı. Bir pagan festivali olarak İngiltere’de İrlandalılar, İskoçlar ve Galliler tarafından kutlanılmaya başlanan Cadılar Bayramı 19. yüzyılda Kuzey Amerika’ya göçenler tarafından devam ettirilerek her yıl kutlanıyor. Her yıl 31 Ekim akşamı kutlanan Cadılar Bayramı için New York’ta geleneksel ‘Cadılar Bayramı geçidi’ düzenlendi. Bu yıl 40’ıncısı düzenlenen resmi geçit Manhattan’da Spring Sokak ile 6. Cadde’nin kesiştiği köşede başladı. ‘New York Karnavalı’ olarak da adlandırılan geçide 1 milyonu aşkın kişi birbirinden ilginç kostümlerle katıldı. New York’ta gerçekleşen geçidi iki milyon kişinin de televiz-yondan izlediği belirtildi. Başkent Washington’da ise Amerikalılar eğlence mekânlarının yoğun olduğu Georgetown’a akın etti. Karanlığın çökmesiyle kaldırımları dolduran yüzlerce kişi şarkılar söyleyerek Cadılar Bayramı’nı kutladı.
Beyaz Saray da Cadılar Bayramı için süslendi. Beyaz Saray’ın ünlü sütunları turuncu renkteki süslerle donatıldı. ABD Başkanı Barrack Obama ve eşi Michelle Obama Cadılar Bayramı için ülkenin dört bir yanından gelen çocukları misafir etti.
Model Heidi Klum katıldığı Cadılar Bayramı partisi için yaşlı kadın kılığına girdi. 40 yaşındaki Klum, yaptırdığı makyajla partiye buruşuk yüzlü varisli bacaklı, kamburu çıkmış bir yaşlı kadın olarak katıldı. Oyuncu Sandra Bullock ve Melissa McCarthy ise balıkçı kostümü seçmişti. Küçük oğlu Louis Bardo’yu da iskelet kılığına sokan Bullock, kalabalık bir grupla birlikte Los Angeles’ta bulunan bir ev partisine katıldı. Reality show yıldızı Kelly Osbourne ise New York’ta katıldığı Cadılar Bayramı partisi için kanlar içerisinde kalmış bir prenses oldu. Sunucu Jonathan Ross Londra’nın kuzeyinde bulunan evinde bir parti vererek ünlü isimleri ağırladı. Partiye Kate Moss, Nicole Scherzinger gibi isimler katıldı. Korsan kılığına giren ev sahibi Ross evinin önünde kendisinden şeker isteyen çocuklarla fotoğraf çektirdi. Zombi kılığına giren model Kate Moss geceye gitarist Jamie Hince ile katıldı.