Korunmaya muhtaç çocuklar için koşuya!

Korunmaya muhtaç çocuklar için koşuya!
Korunmaya muhtaç çocuklar için koşuya!
Türkiye'de yardımseverlik ve spor kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Adım Adım Oluşumu, Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı'na bağış toplamak için Vodafone İstanbul Maratonu'nda yer alacak.

Türkiye ’de yardımseverlik ve spor kültürünü yaygınlaştırmayı amaçlayan Adım Adım Oluşumu (AAO), korunmaya mahtaç çocuklara bağış toplamak için İstanbul Maratonu’nda koşacak. AAO, “İyilik Peşinde Koş” sloganıyla dayanıklılık gerektiren spor dalları aracılığıyla sivil toplum kuruluşlarına bağış toplayan bir oluşum. Bu bağlamda oluşumun üyeleri, 17 Kasım’da gerçekleştirilecek maratona katılarak, ailesi olmayan, terk edilen, kişisel varlığı tehdit altında olan, ihmal ve istismara uğramış, kötü alışkanlıklara karşı savunmasız bırakılmış korunmaya muhtaç çocukların toplum içinde verimli ve yapıcı kişilik kazanmalarını sağlamaya çalışan ve yüksek öğrenim dahil olmak üzere tüm eğitimlerine destek olan Koruncuk Vakfı yararına bağış toplayacak.

Ayrıca etkinliğe, masal karakterlerine bürünerek katılacak 2013 Türkiye Güzeli Rüveyda Öksüz ve 2012 Türkiye Güzeli Açalya Samyeli Danoğlu da katılacak. Toplanan bağışlar, Bolluca Çocukköyü’nün çevre düzenlenmesi ve onarımı için kullanılacak. Bağışlarla köy içine yapılması planlanan istasyonlu yürüyüş yolu ve bisiklet yolu projesinin de hayata geçirilmesi hedefleniyor.