Kösem'de bu akşam Beren Saat rüzgârı esecek

Kösem'de bu akşam Beren Saat rüzgârı esecek
Kösem'de bu akşam Beren Saat rüzgârı esecek
TV ekranlarının sevilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem'in 7. Bölüm fragmanının yayınlanmasının ardından dizisinin sürpriz ismi Beren Saat oldu. Peki, Muhteşem Yüzyıl Kösem'in bu akşam yayınlanacak 7. Bölümünde bizleri neler bekliyor? Muhteşem Yüzyıl Kösem 6. bölümde neler oldu?

Yeni sezonun en çok konuşulan dizisi Muhteşem Yüzyıl’da artık Beren Saat dönemi başlayacak. Diziye 9. Bölümde dâhil edilmesi beklenen Beren Saat, dizi yönetmenin yaptığı değişiklik ile birlikte sürpriz bir şekilde diziye dâhil edildi. Beren Saat bu akşam Kösem’in 7. Bölümü ile ekran karşısında olacak.

MUHTEŞEM YÜZYIL 6. BÖLÜMDE NELER OLDU?

Ahmed’in çiçek hastalığına yakalanması kısa sürede herkes tarafından öğreniliyor. Safiye Sultan, şehzade Mustafa’yı tahta çıkarmak için türlü entrikalar peşinde düşüyor. Bir taraftan taht hazırlığı devam derken şehzade Mustafa da bir hastalığa yakalanıyor ve kısa sürede sarayda büyük bir kriz yaşanıyor. Halime’nin yaptığı karar değişikliği ile tahta kimin geçeceği konusuna büyük bir kaos yaşanıyor. Yaşanan bu kargaşadan dolayı tüm şehir sarayın kapılarına dayanıyor. Diğer yandan Anastasia, canı pahasına aşkının peşine düşüyor ve bu arada Safiye’nin gerçek yüzünü görüyor.

 

Anastasia tüm saray halkının kaderini değiştirecek sürpriz bir karar alıyor. Bu arada Ahmed’in hastalığı tüm sarayda öğrenilince Safiye Sultan, şehzade Mustafa’yı tahta çıkarmak için hazırlıklarını hızlandırır. Ancak şehzade Mustafa’nın da hastalığının ilerlemesi ile tüm saray halkında hastalık krizi başlar. Bunun üzerine Safiye Sultan herkesi şok edecek bir karar alır ve yeni taht adayını açıklar.

Safiye Sultan’ın gerçek yüzünü gören Anastasia, hayati bir karar vermesi gerekir. Bakalım Muhteşem Yüzyıl 7. Bölümde Anastasia’nın kararı ne olacak? Dizinin yeni bölümünde bizleri neler bekliyor? Muhteşem Yüzyıl Kösem 7. Bölüm ile bu akşam saat 20:00’de TV ekranlarında.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 7. BÖLÜM FRAGMAN

BEREN SAAT KİMDİR?

Beren Saat 26 Şubat 1984'de dünyaya geldi. Ankara'da doğup büyüdü. Başkent Üniversitesi'ne gittiği dönemde katıldığı Türkiye'nin Yıldızları yarışmasında ikinci olarak Tomris Giritlioğlu'nun dikkatini çekti. Böylece profesyonel oyunculuğa başladı.

İlk deneyimini Aşkımızda Ölüm Var (2004) dizisiyle kazanan Saat, ilk başrolünü de Tomris Giritlioğlu'nun hazırladığı "Aşka Sürgün (2005–06)" dizisinde üstlendi. Ardından sırasıyla "Hatırla Sevgili (2006–08)", Aşk-ı Memnu (2008–10)", "Fatmagül'ün Suçu Ne?" (2010–12) ve "İntikam (2013–14)" dizilerinin de başrollerini oynayarak ününü pekiştirdi. Bu dizilerden özellikle "Aşk-ı Memnu", zaman zaman çeşitli eleştirilere maruz kalmasına rağmen Türkiye'de izlenme rekorları kırarak gündeme oturdu ve Türkiye dışındaki pek çok ülkede de yayınlandı. Aynı şekilde "Fatmagül'ün Suçu Ne?" de çeşitli eleştirilere maruz kaldı ancak kadın haklarına dikkat çekmesi sayesinde övüldü. Saat, dizi projelerinin yanı sıra pek çok sinema filminde de yer aldı. 2009'da gösterime giren Güz Sancısı filmiyle ilk sinema oyunculuğunu yaptı. "Gecenin Kanatları (2009)", "Gergedan Mevsimi (2012)" ve "Benim Dünyam (2013)" filmleri ise yer aldığı diğer filmler oldu.