Koza'dan Yeşilçam'ın devlerine onur

Koza'dan Yeşilçam'ın devlerine onur
Koza'dan Yeşilçam'ın devlerine onur
Adana Altın Koza Film Festivali'nin bu yılki onur ödülleri Yeşilçam'un usta oyuncuları Çolpan İlhan, İzzet Günay ve Demir Görgün Karahan ile yapımcı Necip Sarıcı'ye verilecek.

Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 20. Altın Koza Film Festivali kapsamında verilen geleneksel Yaşam Boyu Onur Ödülleri bu yıl, Yeşilçam’ın usta oyuncuları Çolpan İlhan, İzzet Günay ve Demir Görgün Karahan ile yapımcı kimliğiyle Türkiye sinemasında önemli bir yer tutan Necip Sarıcı’ya sunulacak. Ödül sahiplerini açıklayan Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, “Festivalimiz yayımladığı kitaplarla sinema tarihine kalıcı katkılar sağlamakta. Her yıl olduğu gibi bu yıl da onur ödülleri kapsamında İlhan, Günay, Karahan ve Sarıcı’nın sinema serüvenlerini anlatan kitaplar sinema yazarı Burçak Evren tarafından hazırlanacak” diye konuştu.
20’ncı yılını kutlayan Adana Altın Koza, 16 – 22 Eylül tarihlerinde yapılacak. Yaşam Boyu Onur Ödülleri ise 19 Eylül Perşembe akşamı düzenlenecek Onur Ödülleri Töreni’nde sahiplerine verilecek.