'Kraliçe Whitney Houston'ın kızı': Hep annesi gibi olmak istedi, ölümleri aynı oldu...

'Kraliçe Whitney Houston'ın kızı':
Hep annesi gibi olmak istedi, ölümleri aynı oldu...
'Kraliçe Whitney Houston'ın kızı':
Hep annesi gibi olmak istedi, ölümleri aynı oldu...
Kısa hayatı boyunca annesi Whitney Houston gibi bir yıldız olmanın hayalini kurdu. Annesine benzemek, müzikte onun gibi başarılı olmak istiyordu. Annesinin ardından sık sık "O hâlâ etrafımda" diyordu. Houston'ın 115 milyon dolarlık mirasının tek sahibiydi. Ama annesine tam olarak benzeyen tek yanı ölüm şekli oldu... Önceki gün 22 yaşında hayata veda eden Bobbi Kristina Brown'ın ardından...
Haber: NAZ VARDAR - nazvardar93@gmail.com / Arşivi

Önceki gün, 22 yaşındayken hayata veda eden Bobbi Kristina Brown pek çok ‘ ünlü çocuğu’ gibi bir yaşam sürmüştü: Whitney Houston gibi efsanevi bir ismin çocuğu olarak dünyaya geldiği ilk dakikalardan itibaren hep medyanın ilgi odağıydı. Dünyanın hayranlıkla izlediği sahneler, zaten onun hayatının bir parçasıydı. Anne-babasının çalkantılı ve sıkça uyuşturucu ve alkol kullanılan evliliğine yakından tanık oldu. Birlikte büyüdüğü evlatlık kardeşine âşık oldu, ensestle suçlandı…
‘Annesinin kızı’ olmak istiyordu. Müziğe atılması, onun gibi dünyanın tanıdığı ve sevdiği bir figür olmak istemesi belki de bu yüzdendi. Gerçi müzikte çok başarılı değildi, sosyal medya dışında yaptığı işlerle çok fazla ses de getiremedi. Annesine en çok benzeyen yanı, maalesef hayatının trajik bir şekilde sona erişi oldu. Annesi, dünyaca ünlü müzisyen Whitney Houston’ın cansız bedeni, henüz 49 yaşındayken bir küvette bulunmuştu. Bu acı olaydan üç sene sonra, 31 Ocak 2015’te, Bobbi bir küvette bilinçsiz halde bulunduğunda sadece 22 yaşındaydı. Bobbi’nin hastanedeki mücadelesi altı ay sürdü. Öldükten sonra bile ruhunun hâlâ etrafında dolaştığına inandığı annesine, önceki gün kavuştu. Altı ay süren komanın ardından veda eden Bobbi’nin ardından aile sözcüsü “Ailesiyle çevrilmiş bir şekilde hayatını kaybetti” sözlerini kullandı.

‘HADİ BU KARİYERİ HAREKETE GEÇİRELİM!’
31 Ocak’ta bir küvette bilinçsiz halde bulunmasından sadece bir gün önce Twitter’a “Hadi bu kariyeri harekete geçirelim ve ilerleyelim, olur mu?” yazmıştı, Bobbi. Gelecek planları neydi, henüz kimse bilmiyor ama çok hevesli olduğunu, sosyal medya hesaplarından sıkça ifade ediyordu. O gün sevgilisi Nick Gordon ve arkadaşı eve geldiğinde küvette bilinçsiz ve nefesi kesilmiş bir şekilde yatıyordu, vücudunda morluklar vardı. Kalp masajı da işe yaramayınca hemen hastaneye yetiştirildi ve evinden son kez çıktı. Altı ay boyunca farklı hastanelere taşınsa da durumunda pek bir gelişme gözlemlenemedi.

CİNAYET ŞÜPHESİ VAR
Küvette nasıl o halde bulunduğuna bir türlü açıklama getirilemedi. Annesi gibi uyuşturucuya başladığı biliniyordu, birlikte yaşadığı sevgilisi Nick Gordon’un daha önce şiddete başvurmuş olması ve Bobbi komada olduğu sürece onun banka hesabından 11 bin dolar çekmesi şüpheleri artırdı. Soruşturmayı yürüten polisler, tıbbi nedenlerle öldüğünü söylese de Bobbi’nin ailesi cinayetten şüphelenmeye devam ediyor.
Annesi Whitney Houston ve babası Bobby Brown ile...

Nisan ayında babası Bobby Brown Dallas’taki bir konserinde “Bugün Bobbi’nin uyandığını söyleyebilirim. Beni izliyor” dediyse de anneannesi Bobbi’nin bir ömür bu durumda yaşamaya devam edebilecek olmasından üzüntü duyduğunu söylemişti. En sonunda 24 Haziran günü ömrünün son aylarını yaşayanların götürüldüğü bir bakım evine alınması, kaderinin annesininki gibi olacağı düşüncelerini iyice kuvvetlendirmişti.

HAYATI TV PROGRAMLARINDA GEÇTİ
Whitney Houston ve Bobby Brown’ın evliliklerinden bir yıl sonra 1993’te dünyaya gelen Bobbi, Houston’ın hayatını değiştirmişti: “Beni ve Bobby’yi çok mutlu ediyor. Anne olmak çok farklı. Hayata bakış açınızı tamamen değiştiriyor. Artık kendiniz için yaşamıyorsunuz. Çocuğunuz için yaşıyorsunuz” demişti. Anne ve babasının hareketli hayatına bebekken bile onlarla sahneye çıkarak ortak oluyordu.
Hayatının en önemli dönemlerinde bile hep Reality Show’larla ekranlara gelmişti. 11 yaşındayken ‘Being Bobby Brown’la ve annesinin ölümünden sonra hayatına nasıl devam ettiğini konu alan ‘The Houstons: On Our Own’la hep bir televizyon programında yaşıyor gibiydi.

‘ANNEMİN RUHU EVİN İÇİNDE’
Houston’ın “Uyuşturucu ve alkolle sürüyor” diye tanımladığı evlilik, Bobbi 14 yaşındayken sona erdi. Kızının velayetini alan Houston Bobbi’yi, resmen evlatlık edinmediği ama onlarla birlikte yaşayan daha sonra Bobbi’nin en yakın destekçisi ve sevgilisi olacak Nick Gordon’la birlikte büyüttü. Üçünün sıkı bağları 11 Şubat 2012’de Whitney Houston’ın Beverly Hills Hotel’deki küvette cansız bedeninin bulunmasıyla ilk kez sarsıldı. 18 yaşındaki Bobbi annesinin küvette cansız bedeninin bulunduğunu otelin lobisindeyken öğrenmiş sinir krizi geçirmiş ve iki kez anksiyete tedavisi görmek zorunda kalmıştı.
Annesinin ölümünden sonra Oprah Winfrey’nin TV programına katılan Bobbi, “Sadece annem değil aynı zamanda en yakın arkadaşımdı” diyerek onun şarkıcılık, oyunculuk ve dans geleneğini devam ettireceğini söyleyecekti. Winfrey’ye annesinin ruhunun hâlâ evin içinde dolaştığını duyduğunu söylemiş ‘The Houston’s: On Our Own’ adlı Reality Show’da da “O hâlâ etrafımda ve en yakın arkadaşım, her şeyim, onun hâlâ benimle olduğunu bilmek beni çok rahatlatıyor” demişti.

‘KRALİÇE WHITNEY HOUSTON’IN KIZI’
Twitter hesabında kendini “Kraliçe Whitney Houston’ın kızı” olarak tanıtan Bobbi, Houston’ın tek mirasçısıydı. Kariyeri boyunca sadece Amerika’da 50 milyon albüm satan ve sesi, güzelliği ve gücüyle birçok klasiğe imza atan Whitney Houston 115 milyon dolarlık mirasının hepsini Bobbi’ye bırakmıştı.
Nişanlısı Nick ile...

Annesinin ölümünden sekiz ay sonra Nick’le nişanlanan Bobbi, medya tarafından ensest olarak suçlanmalarının üstüne, sosyal medyadan cüretkar açıklamalar yaparak ilişkisinin arkasında durmuştu. Houston’ın ölümünden sonra ailenin yoluna nasıl devam ettiğini anlatan Reality Show ‘The Houstons: On Our Own’da birlikte görülmeleri ise ailenin de ilişkiyi onayladığını düşündürttü.

SOSYAL MEDYA HESAPLARINA TAZİYE YAĞIYOR
Bobbi’nin hastanede yattığı odaya girmesi de yasaklanınca Gordon, Twitter hesabındaki kullanıcı fotoğrafını Bobbi’nin ismi yazan yeni dövmesinin resmiyle değiştirerek ve ‘The Dr. Phil Show’a verdiği duygusal röportajda “Krissy’yi kaybedemem, yapamam” diyip ağlayarak sesini duyurmaya çalışacaktı.
Bobbi, Oprah Winfrey ile...

Attığı eğlenceli twitler ve selfie’leriyle milyarlarca takipçisini eğlendiren Bobbi’nin sosyal medya hesaplarına ve hayran sayfalarına şimdilerde taziye mesajları yağıyor. Hayranlarının, destekçilerinin yanı sıra annesinin ve babasının arkadaşı, kendi çevresinden birçok ünlü ne kadar üzgün olduğunu sosyal medyada ifade ediyor. Ölüm sebebine henüz açıklık getirilmemiş olsa da Oprah Winfrey de aynı kaderi paylaşan anne-kız ve yakın arkadaşların artık birlikte olduğuna vurgu yaparak “Sonunda huzur” twitini attı.