Kralın eşini nerelerde aldattığını görmek ister misin?

Kralın eşini nerelerde aldattığını görmek ister misin?
Kralın eşini nerelerde aldattığını görmek ister misin?
İsveç'te bir turizm şirketi hazırladığı reklam panolarında, aşk skandallarıyla meşhur Kral Carl Gustav'ı ima ederek, 'Kralın eşini nerelerde aldattığını görmek ister misin?' cümlesini kullandı. Saray ilana tepkili...

İsveç Kralı Carl Gustav aşk skandalları ile ilgili haberlerden kurtulamıyor. Göteborg şehrinde bir turizm şirketi, Kral Gustav’ın skandallarını reklamlarında kullanınca sarayın tepkisini üzerine çekti. Vaasttrafik adlı turizm şirketi hazırladığı sightseeing-app programının dev reklamlarında “Kralın eşini nerelerde aldattığını görmek istiyor musun?” cümlesini kullandı. Reklama konu edilmesine sinirlenen Kral Gustav, şirket hakkında dava açacağını duyurdu. Reklamlarda Kral Gustav ile 1990’lı yıllarda aşk yaşadığını açıklayan Army of Lovers grubunun solisti Camilla Henemark’ın hikâyesinin de yer aldığı önü sürüldü. Saray sözcüsü Margareta Thorgren, kralla ilgili iddiaların sürekli gündemde tutulmaya çalışılmasından rahatsız olunduğunu belirterek, “Sarayın hukuk bölümü söz konusu şirket hakkında suç duyurusunda bulunmuştur. Turizm şirketi izinsiz isim ve resim kullanarak yasalarımızı ihlal etmiştir” dedi.
Vaasttrafik şirketi sözcüsü Kristian Lans ise reklamda bahsedilen kralın, Kral Gustav olmadığını eski Kral II. Oscar olduğunu belirterek “Kral II. Oscar sevgilisine Lindegaarden Caddesi'nde bir daire satın almış. Biz de turistleri gezdirirken burayı gösterdiğimiz için reklama koyduk. Tarihi bir gerçeği saklamakta yarar yok. Sarayın hakkımızda suç duyurusunda bulunmasını üzüldük” dedi. (DHA) 


  ETİKETLER:

  İsveç

  ,

  aşk

  ,

  Turizm

  ,

  Resim

  ,

  Daire

  ,

  Kral

  ,

  suç

  ,

  hukuk

  ,

  şirket