Kraliyet düğününde son perde

Kraliyet düğününde son perde
Kraliyet düğününde son perde
'Prens William'ın düğün heyecanı, Londra'yı sardı
Haber: AYŞEGÜL SÖNMEZ / Arşivi

Geçen hafta Prens William ve müstakbel prenses Kate Middleton’ın mahçup mahçup evleneceklerini açıklamasının ardından kıyamet koptuğunu biliyorsunuz. İlk önce Prens William’ın geline taktığı, annesi Prenses Diana’ya ait olan yüzük hadise yarattı. Söylenene göre mahir kuyumcular ardı ardına bu yüzük modelinde siparişler alıyormuş.
Sonra basın toplantısında Kate Middleton’ın giydiği Issy marka mavi elbiseye lüzumundan fazla bir ilgi sözkonusu oldu. Dünyaya tanga bikiniyi ve Gisele’i armağan eden cüretkar Brezilya için hayli makul, mazbut çizgileri olan bir marka, Issa. “Yoksa gelinliği de Issa mı olacak?” diyenler de var, “İngiliz tasarımcı Amanda Wakeley olacak” diyenler de… Kesin olan şu ki, gelinlik olayında son perde müstakbel prenses (hatta kraliçe) Middleton’ın giydiği olacak.
İngiliz ve Amerikan televizyonlarında her gün düğüne dair iştah kabartacak haberlere yer veriliyor. Düğünün 40 milyon dolar kadar(cık) bir bütçesinin olacağı, sırf gelinliğin 200 bin dolara mal olacağı konuşulanlar arasında. Bu arada Diana’nın metrelerce kuyruklu, tam bir prenses gelinliği olan modeline hiç benzememesine de özen gösteriyorlarmış. Öyle kiliseye kraliyet kupa arabasına yerleşip gitmekler de olmayacakmış. Ne de olsa zamanenin düğünü…
Çift, zor ekonomik koşulların hakim olduğu bir dönemde çok şaşaalı bir düğün istemiyormuş. Tabii dünyadaki tüm prenslerin, prenseslerin ve ‘kraliçe’ Elton John ’un geldiği bir düğün ne kadar mütevazı olabilir, o da tartışılır. Üstüne vergi mükelleflerine yansıyacak 20 milyon dolarlık bir güvenlik masrafı da söz konusuymuş. En azından Prens William annesinin yüzüğüyle teklifi yaptı da yüzük için para harcamaya gerek kalmadı diyorlar! Yıllar sonra bir kraliyet düğünü yapılacak olmasının ekonomiye katkısının büyük olduğundan söz ediliyor. Daha şimdiden düğün, gelin ve damat temalı fincanlar, tişörtler vs etrafı sarmış durumda. Düğün zamanı Londra’ya turist akını olacağından da bahsediliyor.

Christie’s de vintage çanta müzayedesi
Dünyanın en önde gelen müzayede evlerinden Christie’s bile vintage modasına karşı koyamamış, besbelli. 2 Aralık’ta Londra’da düzenlenecek ‘Çağlar Boyu Moda’ müzayedesinde bu yıl özel bir bölümü Gucci çantalara ayırmışlar. Gucci için ne şanlı bir hadise! Anlatıldığına göre Christie’s bu müzayede için ocak ayından beri özel bir çalışma yürütmüş. Ücretsiz bir Gucci çanta değer biçme servisi başlatılmış.
“Christie’s Gucci Koleksiyoner Servisini Sunar “ismiyle lanse edilen bu online serviste bir grup uzman, dünyanın dört bir tarafından gelen 600’ün üzerinde başvuruyu titizlikle incelemiş. 20 farklı ülkeden Gucci tutkunlarının başvuruları titizlikle değerlendirilerek müzayedeye girecek çantalar belirlenmiş. Müzayedenin önemli parçaları arasında Gucci’nin 1950 ile 1970 yılları arasında tasarladığı bambu saplı el çantaları var. Bu çantaların yaklaşık 600-1.200 Pound aralığında satışa sunulması bekleniyormuş.


    ETİKETLER:

    Elton John

    ,

    Hadise