Kredi kartıyla taksitle sanat eseri satın almak mümkün

Kredi kartıyla taksitle sanat eseri satın almak mümkün
Kredi kartıyla taksitle sanat eseri satın almak mümkün

Saltık Galatalı

Yedi yıldır CI'ın ana sponsoru Akbank Private Banking'den sorumlu genel müdür yardımcısı Saltık Galatalı, Radikal'in sorularını yanıtladı.

CI’ı uzunca bir süredir destekliyorsunuz. Sanat, Akbank Private Banking için ne ifade ediyor, müşterilerinizin ilgisini çekiyor mu?
Türkiye ’de bugüne kadar yapılan en geniş kapsamlı güncel sanat fuarı olan Contemporary İstanbul ’un 7 yıldır ana sponsorluğunu üstlenmiş olmaktan mutluluk duyuyoruz. Bundan 7 sene önce, çağdaş sanatın bu kadar rağbet görmediği günlerde, sanata verdiğimiz destek ve vizyonumuz doğrultusunda CI’ın ana sponsorluğunu yapmaya başladık. Her geçen yıl daha fazla sanatseverin ilgisini çeken böyle bir etkinliğin başarılı olacağını ummak zor değildi. Ayrıca biz, şubemiz olan illerde çağdaş sanat sohbetleri düzenliyoruz. İlgi her sene giderek artıyor. İstanbul’dan sonra İzmir , Ankara , Bursa ve Adana’da da son zamanlarda ilgi çok arttı. Bu tür etkinlikler bizim müşterimizle ilişkimizin derinleşmesini sağlıyor. Ayrıca Art Basel ve Art Dubai’de ortak resepsiyonlar düzenleyerek yabancı koleksiyoner ve galerilerle karşılıklı fikir alışverişi sağlıyoruz.
CI’a destek olmaya başladıktan sonra koleksiyonerlerin Akbank Private Banking’e ilgisi arttı mı?
Koleksiyonerler de çağdaş sanata verdiğimiz destekten çok memnun. Bu desteği en iyi onlar takdir ediyorlar. Koleksiyonerler de bize CI’ı daha geniş kitlelere yayma görevimizde çok yardımcı oluyor. CI’ın her yıl artan izleyici sayısı, Türkiye’de çağdaş sanata artan ilginin iyi bir göstergesi. Akbank olarak fuarda yer alan galeriler için POS hizmeti veriyoruz. Galerilere verdiğimiz POS cihazlarımız sayesinde, yalnızca üst gelir grubu değil, çağdaş sanata merakı olan ve koleksiyonerliğe ilk adımını atmayı amaçlayan müşterilerimiz de Akbank (Wings, Fish, Axess) kredi kartları ile taksitle sanat eseri alabilecekler.